Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 13 Ağustos 2017 - 04:20

Temiz toplum için 

Fikri Sağlar, Emin Özgönül'den ‘Kod Adı Susurluk-Derin İlişkiler'… Susurluk kazası belleklerimizdeki tazeliğini koruyor. Sis perdesi aralandıkça duyduğumuz isimler de yıllardır gündemden düşmüyor. (Arkadaş Yayıncılık)

susurluk

Genç beyinler için 

Atıf Ural'dan ‘Akıl ve Gönül Pınarlarından Akıp Gidenler'… Çağdaş düşüncelere sahip olan, yaşamı boyunca dürüstlük, doğruluk, medeni cesaret, tarafsızlık ve insan sevgisi ilkeleriyle yaşamış bir bilim adamı bu kitabı ‘genç beyinlere' adamış… (Kuzgun Kitap)

akil-ve-gonul

Masumları ayırt etmek 

Saka Kuşu'nun Pulitzer Ödüllü yazarı Donna Tartt'tan etkileyici bir roman: ‘Küçük Arkadaş'. İyilik ve kötülük, ying ve yang gibi aslında; kötülük olmasaydı masumları ayırt edemezdik, iyilik olmasaydı da şeytan nedir bilemezdik. (Pegasus Yayınları)

kucuk

Temel başvuru kitabı 

Cevdet Kudret'ten ‘Divan Şiirinde Üç Büyükler Fuzuli, Baki, Nedim'… Eser, anlamayı kolaylaştıran açıklama ve notlarıyla hem öğrenciler hem de edebiyatseverler için temel bir başvuru kitabı niteliği taşıyor. (Kapı Yayınları)

divan-siirinde

Sıcak bir roman 

Erich Maria Remarque'den ‘İnsanları Sevmelisin'… Tarihin tekerrür etmesinden dolayı meydana gelen endişeyi konu alan, tüm bunlara karşın olumlu duyguların vurgulandığı sıcak bir roman. (Everest Yayınları)

insanlari-sevmelisin

Hep onurludurlar 

Lemi Özgen'den ‘Nereye Gitti O Güzel Kadınlar?'… Acıda ve çilede, insanın kadını erkeği ayrımı olmaz. Kadınlar doğuştan donanımlıdırlar acının her türlüsüne katlanmaya ve bu nedenle de hep onurludurlar. (Epos Yayınları)

nereye-gitti

Toplumsal değişimler 

Gözde Demirel'den ‘Ah Minel Hayat'… Yazar, farklı zaman dilimlerinde değişik şehirlerde yaşayan insanların hikayelerini toplumsal değişimlerle aktarıyor okurlara. (Mylos Kitap)

ah-minel

Cehennem ortamında  

Muhammed Rıdvan Sadıkoğlu'dan ‘Geceye Bir Güneş Çizdim'… Kitaptan: “Aklın alamayacağı bir cehennem ortamının görüntülerini izliyoruz altı yıldır. Kardeşin kardeşe kırdırıldığı bir ortamda işlenmiş belleklerimizle.” (Karina Yayınevi)

geceye-bir