Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 3 Eylül 2017 - 00:49

Üç şiir kitabı birden

Küçük İskender'in son eseri, ‘Ölen Sevgilimin Şiir Defteri', ‘Mayıs Giremez', ‘The God Jr' adlı bir seriden oluşuyor. Bu üç kitapla İskender, şiir dünyasındaki yerini bir kez daha sağlamlaştırıyor. (Can Yayınları)

olen_sevgilimin_siir_defteri

Macera, intikam, ihtiras

Akilah Azra Kohen'den ‘Fi, Çi ve Pi'… Bu kitap, ‘kendine gelmek için burada olduğunun farkına varabilenler' için yazıldı. Fi ile çıkılan yolculuğun tek durağıdır Çi. Sadece farkındalığa giden, değiştiren, mutlaka geliştiren bir yoldur bu ama sunduğu seks, macera, intikam, ihtiras sizi aldatmasın. (Destek Yayınları)

ficipi

Tam bir macera

Adalet Ağaoğlu'nun keskin gözü ve sivri diliyle Türk entelektüel dünyasının fotoğrafını çektiği ‘Sessiz Bir Adam', tepeden tırnağa bir eleştiri. Yapıtın başına gelenlerse tam bir macera! (Everest Yayınları)

sesiz-bir

Yalnız değillerdi

Görkem Yeltan'dan ‘Haliç'ten Bulutlar Geçerken'… Rojin ve Yeşil Saç üzerlerinden bulutlar geçerken türlü türlü maceralar yaşadılar. Yalnız değillerdi üstelik. Kırmızı yanaklı Ejderha, takım elbiseli yılan Serpen, cırcırböceği Lacigale ve Kraliçe'nin sırrı Rojin'de saklı. (Kırmızı Kedi Yayınları)

halicten

Üzüldüğünde…

Maria Menendez-Ponte'den ‘Pupi ve Kovboy Macerası'… Pupi, Azuloid isimli küçük mavi bir gezegenden gelmiştir. Mavi renklidir, kafasında iki anteni, karnındaysa bir düğmesi vardır. Bu düğme genelde turuncudur ve onun mutlu olduğunu gösterir. (Hep Kitap)

pupi-ve-kovboy

Sonu gelmez sorunlar

Peter H. Reynolds'dan ‘Benden Bir Tane Daha Olsa'… Leo'nun işi başından aşkındır. Ne kadar çok çalışırsa çalışsın, yapılması gereken işlerin sonu gelmiyordur. Yazar bu kez, günümüzün sonu gelmez sorunları üzerinde derin derin düşünmemiz gerektiğini söylüyor. (Altın Kitaplar)

benden

Şiirsel bir dil

İrfan Yalçın‘dan ‘Sisler İçinden'… Karanlıktan geçmenin mücadelesinde hep aydınlığın yanı başındaydı o. Aslında romanlarını okurken yakaladığınız şiirsel dilin nereden geldiğini hep merak etmişsinizdir. Bir anlamda bu kitap merakınızın yanıtı… (Berfin Yayınları)

sisler

Hayal perdesi içinde

Gizem Serra Sözen‘den ‘Hikayemin Adı Kırmızı'… Yoklukla varlık arasında geçen bir zaman. Hayal perdesi içinde bir varmış bir yokmuş gibi ayak izlerini gerçek sandığımız bir ilüzyon sanki zaman. Yolculuk ise hep kişiye özel. (Ceres Yayınları)

hikayenin-adi

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.