Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Kültür Sanat 10 Eylül 2017 - 02:47

Sıra dışı bir roman

pasaklilar_sapsalbaykus

Mavisel Yener'den ‘Pasaklılar-Şapşal Baykuş'… Pasaklılar kenti, pasaklıların yaşadığı bir yer. Bu kenti yok etmek isteyen Ivır Zıvır kenti halkı, inanılmaz şeyler yapmaya başlıyor. Örneğin bulaşık suyu denizinde yaşananlar nasıl bir planın parçası? Unutamayacağınız, sıra dışı bir roman. (Bilgi Yayınevi)

Güçlü aşkların destanı

tilsimli-yuzuk

Friedrich De La Motte Fouque'den ‘Tılsımlı Yüzük'… Arka planındaki Haçlı Seferleri'yle perilerin, hayaletlerin, orman cinlerinin taçlandırdığı bu şövalye romanı elbette filizlenen güçlü aşkların da destanı. (Can Yayınları)

Edebiyatımızın yüz akı

roza

Hamit İzol'dan ‘Roza'… Kitap gerçek bir hikayeden esinlenerek yazılmış cüretkar bir başyapıt. Estetik değer açısından yılın yapıtı olmaya aday ve edebiyatımızın yüz akı bir fenomen. (Destek Yayınları)

Kaçacak gücü var mı?

son-hedef

Arlene Hunt'tan ‘Son Hedef'… Bir sonraki kurbanı çok yakında onun acımasızlığıyla karşı karşıya kalacaktı. Katilin ok ve yayını bir kez daha doğrultmasına çok az vardı. Jessie'ye adım adım yaklaşıyordu. Peki Jessie ona karşı çıkıp kaçacak gücü kendinde bulabilecek miydi? (Hep Kitap)

İnsan öyküleri

kavga

Muzaffer Buyrukçu'dan ‘Kavga – Bütün Eserleri 4'… Yazarın, görünmeyen insanların öykülerini anlatmadaki ustalığı, yakından tanıdığı karakterleri ve öykülerini son derece özgün bir üslupla kurgulamasında yatıyor. (Kırmızı Kedi Yayınları)

Işığa ihtiyaç duyanlar

ah-zavalli

Hülyanida Şahin'den ‘Ah Zavallı Erkekler'… Hayatımızda problem gibi algıladığımız her şeyin dokuz farklı karakter üzerinden aktarıldığı bu kitapta, tüm çözümlerin yaşanan olayların içinde olduğunu görüyor okur. Bu kitap, yaşamda daha fazla ışığa ihtiyaç duyan herkese… (Ceres Yayınları)

Özgür ve canlı olan

ozgur-zihin

Osho'dan ‘Özgür Zihin'… “Sadece bağımsız olan–hiç şüphesiz özgür ve canlı olan, ölümsüz olan, ne doğumu ne de ölümü bilen–bir zihin ruhu bilme yetisine sahiptir. Zihin bağımlıysa, bedenden başka hiçbir şeyi bilemez.” (Omega)

Sorulara cevap aranıyor

sucumuz

Melih Cevdet Anday'dan ‘Suçumuz Edebiyat'… Yazılarda, edebiyat kuramı ve edebiyat tarihinden güncel tartışmalara kadar çok geniş bir alanda çetrefil sorulara cevap aranıyor: Bizim klasiklerimiz var mı?  Eleştirinin amacı doğruyu bulmak mıdır? (Everest Yayınları)

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.