Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 17 Eylül 2017 - 03:00

Sürdürülebilir başarı için

Sinan Ulusoy'dan ‘40+Fit'… Kitap iş, özel ve spor hayatımızda uzun soluklu, sürdürülebilir başarı için gerekli olan pek çok ortak değere vurgu yapıyor. Dayatan değil, düşünmeye ve analiz etmeye teşvik eden kiralık beyinlerle düşünmeden kişinin kendi doğrularına ulaşmasının önemine dikkat çekiyor. (Sokak Kitapları Yayınları)

40fittt

Türkiye'de otizm

Canan Mat'tan ‘Seni Seviyorum Anne'… “Kitabında otizm konusunu ele alan yazar “ Bu, Türkiye'de otizm konusunda harmanlamış tek kitaptır. Hikayesiyle Türkiye'de otizmi yaşayan milyonlarca ailenin yaşadığı ve kısa zamanda da filmim olacak kitabın senaryosu da vardır” diyor.

seni-seviyorum

Dört gencin yaşadıkları

Çiğdem Sezer'den ‘Saklı Bahar'… Ödüllü şair ve yazar, göç etmiş bir ailenin ekseninde günümüz Türkiye'sine odaklanıyor. İncelikli şiir dilini romanlarına taşıyan yazar, genç kalplere ve hayallere özenle dokunuyor. Roman, hayatlarına yön vermeye çalışan dört gencin yaşadıklarını, karşılaştıkları sorunları dillendiriyor. (On8 Kitap)

saklibahar

Süreyya'nın hikayesi

Nermin Yıldırım'dan ‘Unutma Beni Apartmanı'… Annesinin sesini ilk kez kırk üç yaşında, o da bir telefon konuşmasında duyan Süreyya adlı bir kadının hikayesi bu. Süreyya'nın yalnızlığının tarihinden hareketle, yakın Türkiye tarihinin, ölümlerin, bitişlerin, yok oluşların hikayesi. (Hep Kitap)

unutma-beni-apartmani

İnsanlık halleri

Betül Kılıç'tan ‘Venedik'in Gözleri'… Kitap okuru, on üçüncü yüzyıl Konstantinopolis'inin sokaklarında bir gezintiye davet ederken dönemin kusursuz bir atmosferini de çiziyor. Bir yanda savaş, kazanma hırsı ve bitmek bilmez entrikalar, diğer yanda insanlık halleri ve aşk var… (Doğan Kitap)

venedekin-gozleri

Sanatçının coşkulu yönü

Vincent van Gogh'un başta Gauguin olmak üzere çağdaşı ressamlarla yakın ilişkilerine de ışık tutan ‘Theo'ya Mektuplar', hayatı boyunca şiddetli ruhsal sarsıntılarla boğuşmuş sanatçının daha yumuşak ve coşkulu yönünü ortaya çıkarıyor. (Remzi Kitabevi)

theoya-mektuplar

Sıkı bir roman

Benjamin Black'ten ‘Siyah Gözlü Sarışın'… “Chandler'ın melankolisini mükemmel yansıtan, son derece iyi kotarılmış, sıkı bir roman.” Stephen King- “Geri kalan herkesi kolayca aklımdan silebilirdim ama siyah gözlü sarışın için aynı şeyi söylemem mümkün değildi.” (Kırmızı Kedi Yayınları)

siyah-gozlu

Hayat hikayesi

Ayşe Kulin'den ‘Füreya', Füreya'nın aramızdan ayrılışının 20. yılı anısına yazılmış bir kitap. Cumhuriyet Türkiyesi'nin ilk kadın seramik sanatçısı Füreya Koral'ın hayat hikayesi aynı zamanda bir dönem romanı. (Everest Yayınları)
fureya

Aşk kapıyı çalar

Uğur Becerikli'den ‘Aşk Barselona'da Bekler'… Aşkın insanın karşısına ne zaman, nerede çıkacağı hiç belli olmaz. Bir anda, beklenmedik bir zamanda aşk kapıyı çalabilir. (Destek Yayınları)
ask

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.