Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın sanat etkinlikleri
Haftanın sanat etkinlikleri
Haftanın yorgunluğunu atmak isteyen sanatseverler için keyifli öneriler...
Gamze KAYA
Kültür Sanat 25 Kasım 2016 - 11:30

“Hafta sonu ne yapsam?” diye kara kara düşünmeyin! Şık Hayat'ta aradığınız her şey var. Hafta sonunu keyifli geçirmek isteyenlere özel Şık Hayat sanat takvimi her hafta sizlerle… İşte sinemadan tiyatroya, sergiden müzikale aradığınız her şeyi bulabileceğiniz Şık Hayat'tan size özel etkinlik takvimi…

e-sade

 

AYKIRI YAZARIN ÇARPICI HİKAYESİ

Tüy Kalemler – Marquis de Sade / 25 Kasım

Edebiyatın en aykırı isimlerinden kabul edilen Marquis de Sade'ın hayatının bir bölümü, Erdal Beşikçioğlu rejisi ve muhteşem oyunculuğuyla anlatılıyor. Tüy Kalemler – Marquis de Sade UNIQ Hall İstanbul’da.

savas-vadisi

İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SIRASINDA BİR KAHRAMAN…

Savaş Vadisi / 25 Kasım

Mel Gibson’ın ustalaşan kaleminden efsanevi bir hikaye… İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikan Ordusu'ndan Medic Desmond T. Doss, Okinawa Savaşı'nda görev yaparken insanları öldürmeyi reddeder ve Amerikan tarihinin ilk Onur Madalyası'na layık görülen vicdani retçisi olur. Film, bu tek bir kurşun sıkmadan 75’e yakın kişiyi kurtaran kahramanın hikayesini ele alıyor. Savaş Vadisi 25 Kasım’da gösterime giriyor.

kadin-oluleri

ÇAĞIN TRAJEDİSİ KADIN… 

Kadın Ölüleri / 26 Kasım

Kadın Ölüleri, toplumsal bir yüzleşme olarak izleyici karşısına çıkıyor. Kadınların töre, aile içi şiddet, ensest ilişkiler sonucu öldürülmelerini konu alan oyun, Su Gösteri Sanatları Sahnesi’nde.

peyk

SAMİMİ VE CESUR BİR GECE İÇİN…

Peyk / 26 Kasım

“Gamsız Öküz”, “Dol Gözüm Dol”, “Piç”, “Sobe”, “Paydos” gibi cesur ve özgün sözleriyle dikkat çeken, son yılların en çok ses getiren müzik gruplarından Peyk, 26 Kasım Cumartesi akşamı Taşra Kabare Akustik Sahne'de.

bubi

DÜNYACA ÜNLÜ ESERLER TÜRKİYE’DE

Bubi / 26 Kasım

Dünyada eserleri en çok satılan sanatçılar arasında yer alan Bubi’nin; kafeslerden, adak ağaçlarından, kilimlerden ve halk resimlerinden esinlenerek ürettiği dönem eserleri 26 Kasım’da Akasya Kültür Sanat'ta..

fareler-ve-insanlar

GEORGE VE LENNIE’NİN HİKAYESİ TİYATROSEVERLERLE BULUŞUYOR

Fareler ve İnsanlar / 26 Kasım

John Steinbeck’in ölümsüz eseri Fareler ve İnsanlar, Onur Atacan’ın uyarlaması; Merve Sevi, Murat Makar, Murat Ilgar’ın başarılı yorumuyla Torium Sahne’de…

candan-ercetin

CANDAN ERÇETİN’LE NOSTALJİK BİR GECE / 26 Kasım

Ünlü sanatçı Candan Erçetin, 26 Kasım’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde.

kostebekgiller

ÇOCUĞUNUZU TİYATROYLA ÖDÜLLENDİRİN

Köstebekgiller / 27 Kasım

Boyo’nun rüyası çocuklarınızı macera dolu bir serüvene götürüyor. Köstebekgiller Mall of İstanbul MOİ Sahnesinde.

amdam

MADAME TUSSAUDS KAPILARINI AÇIYOR / 28 Kasım

Dünyanın en ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds'nun 21'inci merkezi İstiklal Caddesi'ndeki Grand Pera binasında kapılarını açıyor. Türkiye'den ve dünyadan 55 ünlü ismin tıpatıp benzeri balmumu figürler 28 Kasım itibariyle ziyaretçileriyle buluşmayı bekliyor.

jose


PORTO RIKO’LU EFSANE ZORLU’DA

José Feliciano / 29 Kasım

Latin müziğinin dünya çapında ün yapmış ismi, gitar virtüözü José Feliciano 29 Kasım Salı günü Zorlu PSM Sahnesi'nde olacak. Pop ve rock müzik severlerin severek dinleyeceği konserde Feliciano, Latin müziğin sevilen şarkılarını seslendirecek.

erik

ERİK SATIE’YE VEFA GECESİ

Georgy Voylochnikov / 29 Kasım

Ünlü Fransız besteci Erik Satie’nin 150'nci doğum günü anısına, Akbank Sanat tarafından düzenlenecek olan gecede, Satie'nin ölümsüz eserleri Georgy Voylochnikov ile hayat bulacak.

oh-land

SICACIK BİR GECEYE HAZIR MISINIZ?

Oh Land / 29 Kasım

Oh Land, özlediğiniz yumuşacık vokalleri ve sıcakkanlılığıyla bu kez Salon İKSV sahnesinde.

pencere

PENCERE, ZORLU DRAMA SAHNESİ’NDE / 29 Kasım

Tom ve Kyra… Farklı dünya görüşleri olan bir kadın ve bir adam… İlişkilerinin bitmesinden 3 yıl sonra Tom’un Kyra’yı ziyaret etmeye karar verdiği o soğuk gecede, tüm yargılarından kurtulup yeni bir hayat kurabilecekler mi?


sef

CRR SENFONİ VE EFSANE ŞEF BİR ARAYA GELİYOR

Patrick Gallois / 29 Kasım

Orkestra şefi Patrick Gallois olağanüstü renklerle dolu konser programı ile 29 Kasım Salı günü CRR sahnesinde dinleyicilerinin karşısına çıkacak.

sila

KASIM’A SILA İLE VEDA EDİN / 30 KASIM

18 ve 19 Kasım tarihlerinde Bursalı sevenleriyle Jolly Joker'de buluşacak olan Sıla, 30 Kasım'da da Volkswagen Arena'da konser verecek. 21.00'de başlayacak konserin bilet fiyatları 87 ve 247 TL arasında değişiyor. Kasım ayına Sıla'yla veda etmek isteyenler bu fırsatı kaçırmasın.

 

 

 

Son güncelleme: 13:45 - 25.11.2016