Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haldun Taner’in Edirne’deki büstü de tahrip edildi
Haldun Taner’in Edirne’deki büstü de tahrip edildi
Haldun Taner’in Edirne’deki büstüne büyük saygısızlık
Kültür Sanat 19 Ekim 2016 - 15:07

Haldun Taner'in anısına Edirne'nin Keşan İlçesi'nde belediye tarafından yaptırılan parktaki büstün üzerine boya döküldü, yazılar yazıldı.

haldun-taner1

Haldun Taner anısına Keşan Belediyesi tarafından 2002 yılında İspat Cami Mahallesi Kurtuluş Caddesi üzerinde yaptırılan ve eşi Demet Taner'inde katıldığı törenle açılan Haldun Taner Parkı kaderine terk edildi. İşletmecisi bulunmayan parkın oturma alanları ve ışıklandırma sistemi bakımsızlık nedeniyle kullanılamaz hale geldi. Bir dönem vatandaşların oldukça rağbet gösterdiği park, alkol ve madde bağımlılarının uğrak yeri oldu. Haldun Taner'in park içinde bulunan büstü ve kaidesine de üzerine yazılar yazılarak ve boya dökülerek zarar verildi. Taner'in özgeçmişinin yazılı olduğu pano da zarar görmesi nedeniyle yerinden kaldırıldı. Çevre sakinleri parkın bakıma alınarak eski haline kavuşturulmasını istedi.

Taner'in Kadıköy'deki büstü geçtiğimiz hafta da kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğramıştı.