Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haluk Levent’ten barış mesajları
Haluk Levent’ten barış mesajları
Haluk Levent, Muğla'nın Datça İlçesi'nde, Can Yücel'in ölüm yıl dönümünde, engelliler yararına düzenlenen konserde sahne aldı. Unutulmaz bir gece yaşatan ünlü rock'çı, barış mesajları verdi.
Kültür Sanat 13 Ağustos 2017 - 12:30

Son zamanlarda AHBAP ile de adından oldukça söz ettiren Haluk Levent, dün Datça Açık Hava Tiyatrosu’nda, 2 bin kişinin karşısına çıktı. Ünlü sanatçı Eren Bülbül’ün ölümünü kınayan ve şort giydikleri için dövülen kızlara sahip çıkan Levent, ‘Haydar Haydar’ parçasını seslendirdikten sonra, “700 yıl önce bir ozanın yazdığı dizelerle, insanların günahına sevabına karışılmaması gerektiğinin altı çizilmiş. ‘İstersem içerim günah benim, istersem namaz kılarım sevap benim kime ne’ demiş ozan. Biz hala ülkemizde kızlarımız şort giydikleri için onlara dayak atan ya da dayak atmayı hak gören insanlık dışı varlıklarla uğraşmaya çalışıyoruz” dedi.

‘BİR ÇOCUĞUN ÖLÜMÜ ÜZERİNDEN İDEOLOJİ KURULAMAZ’

Maçka’da terör saldırısında yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eren Bülbül’ü de unutmayan Levent, “15 yaşındaki bir çocuğun ölümü üzerinden hiçbir ideoloji, sistemini kuramaz. Hiç kimsenin de kuracağına inanmıyorum” ifadelerini kullandı.

Toplumun barışa ve huzura ihtiyacı olduğunu vurgulayan Levent, “Şahsi olayları genelleştirmeyelim. Farklı fikirler, kimilerinin hoşuna gitmeyebilir ama saygı duyulması gerekir. Katılmayan olabilir ancak birbirimize saygılı olmak durumundayız” açıklamasını yaptı.

Levent, sevilen şarkılarının yanı sıra ‘İzmir Marşı’nı da seslendirdi.