Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haşmet Babaoğlu’na tepki
Haşmet Babaoğlu’na tepki
Türkiye Sanatçılar Birliği'nden Haşmet Babaoğlu'na cevap
Kültür Sanat 21 Mart 2016 - 09:00

Türkiye Sanatçılar Birliği, Sabah Gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu, 14 Mart’ta yayımladığı “Büyük Eziklik” adlı yazısıyla, üyesi şair Hüseyin Haydar’ı karalama çabasına giriştiğini, küçültücü ithamlarda bulunduğunu ifade etti.

Türkiye Sanatçılar Birliği (TSB), Sabah Gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu'nun şair Hüseyin Haydar'ı hedef alan 14 Mart tarihli “Büyük Eziklik” başlıklı yazısına karşı bir açıklama yayınladı. Babaoğlu'nun ifadelerinin “çaresiz bir çırpınış” olarak değerlendirildiği açıklamada, şair Haydar'ın Türk milletinin samimi duygularını yansıttığı ifade edildi.

TSB’den “Haşmetli’nin büyük çaresizliği” başlığıyla yayınlanan açıklamada şöyle denildi:

“Sabah Gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu, 14 Mart’ta yayımladığı “Büyük Eziklik” adlı yazısıyla, üyemiz şair Hüseyin Haydar’ı karalama çabasına girişmiş, küçültücü ithamlarda bulunmuştur. Biz Türkiye Sanatçılar Birliği olarak, yazarın ifadelerini çaresiz bir çırpınış olarak değerlendiriyoruz.

Bilindiği gibi, Rus Hava Kuvvetleri'ne ait bir keşif uçağının 24 Kasım 2015 günü sınırda düşürülmesinden sonra, Rusya ile ilişkilerimiz her alanda bozuldu. Bu durum Türkiye – Rusya ilişkilerinin de ekonomik, siyasi, kültürel açıdan durma noktasına getirdi.

Şair, Türk Milleti'nin Samimi Duygularını Yansıttı

Şair Hüseyin Haydar, gösterdiği yüce gönüllükle bütün milletlerin büyük olduğu dersini vermiş ve “Milli Ruha Adanmış” şiiriyle seslenerek Büyük Türk milletine yakışanı yapmıştır, yapmaktadır.

Son güncelleme: 11:48 - 21.03.2016