Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hasta ruhlu bir adam tarafından kaçırılıp…
Hasta ruhlu bir adam tarafından kaçırılıp…
Eve, hasta ruhlu bir adam tarafından kaçırılıp bir bodruma kapatılmış, defalarca tecavüze maruz kalmış genç bir kadındır. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 12 Ağustos 2016 - 09:49

İzleyenlerin üzerinde etki bırakan gerilim türündeki ‘Vahşet Gecesi’ filminde Eve, Phil adında hasta ruhlu bir adam tarafından kaçırılıp bir bodruma kapatılmış, defalarca tecavüze maruz kalmış bir genç kadındır. Günün birinde yaptığı planın işe yaramasıyla Phil’in elinden kurtulmayı başarır. Issız bir yerde tutulduğunu anlayan Eve, oradan bir karavanla kaçmak üzereyken karavanda kendisi gibi kaçırıldıklarını sandığı başka kadınların fotoğraflarını ve evlerinin anahtarlarını bulur. Onları da kurtarabilmek için tutuldukları yerleri bilen tek kişi olan Phil’i zorla yanına alarak yola çıkar. Ancak yaralı Phil, Eve’e sadece kendisini öldürmemesi ve hastaneye götürmesi koşuluyla yardımcı olmayı kabul etmiştir. Eve o gece boyunca, daha öncesinde aklına bile getiremeyeceği gerçeklerle karşılaşacaktır. Başrolünde Tina Ivlev ve Richard Tyson var. Filmin yönetmen koltuğunda Jose Manuel Cravioto oturuyor.

Eve, Phil adında hasta ruhlu bir adam tarafından kaçırılıp bir bodruma kapatılmış, defalarca tecavüze maruz kalmış bir genç kadındır.

EN UFAK BİR İTAATSİZLİKTE ÖLDÜRÜLECEKLER

Aksiyon seven izleyiciler için bu hafta ‘Suicide Squad: Gerçek Kötüler’ filmini tavsiye edebiliriz. David Ayer’in yönettiği ABD yapımı olan filmin başrol oyuncusu Will Smith. Konusu ise şöyle: Amanda Waller’ın önderlik ettiği gizli istihbarat servisi ARGUS, mücadele ettiği gizemli bir örgütlenmeyi yenebilmenin tek yolunun hapiste tuttukları tehlikeli suçlulardan bir ekip kurmaktan geçtiğine karar vererek İntihar Timi’ni oluşturur. Kurallar basittir, en ufak bir itaatsizlikte öldürülecekler, ancak görevi başarmaları halinde hapis süreleri azaltılacaktır. Ancak Harley Quinn, Deadshot, Killer Croc ve arkadaşlarının görevi adeta imkansız bir görevdir, çünkü tahmin edemeyecekleri kadar güçlü bir düşmanla karşı karşıya geleceklerdir.

 Kurallar basittir, en ufak bir itaatsizlikte öldürülecekler, ancak görevi başarmaları halinde hapis süreleri azaltılacaktır.

FİLM SEKTÖRÜNE HEVESLİ GİRMEYE ÇALIŞAN BİR GENÇ

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Cafe Society’. Filmin oyuncu kadrosunda Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Steve Carell ve Blake Lively var. Konusu ise şöyle: Film 1930’lu yıllarda geçiyor. Sinema sektöründe kendine bir yer edinmeye hevesli Bobby, evini ve babasının kuyumcusunu terkederek Hollywood’a gelir. Burada dayısının sekreteri Vonnie’ye aşık olur, bir yandan da o devri tanımlayan hızlı hayata kendini kaptırır. Filmin yönetmen koltuğunda Woody Allen oturuyor.

Sinema sektöründe kendine bir yer edinmeye hevesli Bobby, evini ve babasının kuyumcusunu terkederek Hollywood'a gelir.

NORMAL BİR ÖLÜMLE HAYATA VEDA EDEN YOK

‘Lanet Anahtar’ filminin yönetmen koltuğunda Hasan Gökalp oturuyor. Başrollerinde Zeynep Buse Kale ve Ayça Büsküvütçü var. Korku türündeki filmin konusu ise şöyle: Aidos’un yaptığı büyüler ve Daktylos cinlerinden bilhassa Dammaneus’un musallat olduğu kişilerden normal bir ölümle hayata veda eden çıkmamıştır. En büyük gazapları ise büyü yaptırmış kişiler üzerine olmaktadır. Filmde bu işlere bulaşanların başlarına gelen korku dolu olaylar anlatılıyor.

 Aidos'un yaptığı büyüler ve Daktylos cinlerinden bilhassa Dammaneus'un musallat olduğu kişilerden normal bir ölümle hayata veda eden çıkmamıştır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 10:35 - 12.08.2016

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.