Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Her şey bir anda oldu!
Her şey bir anda oldu!
Sahilde sörf yapan kadın büyük bir köpekbalığının saldırısına uğrar ve kıyıya dönebilmek için acilen bir yol bulması gerekmektedir. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 5 Ağustos 2016 - 10:58

 Uzun bir aradan sonra beyazperde de yerini alan köpekbalığı türündeki filmde Gözlerden uzak bir sahilde sörf yapan Nancy bu esnada büyük bir köpekbalığının saldırısına uğrar. Nancy canını kurtarsa da kıyıdan birkaç yüz metre uzaklıktaki bir kayalığın üstünde mahsur kalır. Tekrar kıyıya dönebilmek için acilen bir yol bulması gerekmektedir. Başrolünde Blake Lively ve Oscar Jaenada var. Filmin yönetmen koltuğunda ise Jamue Collet-Serra oturuyor.

Gözlerden uzak bir sahilde sörf yapan Nancy bu esnada büyük bir köpekbalığının saldırısına uğrar. Nancy canını kurtarsa da kıyıdan birkaç yüz metre uzaklıktaki bir kayalığın üstünde mahsur kalır.

FÜZE SİSTEMLERİNİN ABD’YE YÖNLENDİRİLECEĞİ TEHDİDİ

Gerilim seven izleyiciler için bu hafta ‘Kurtarıcı’ filmini tavsiye edebiliriz. Steven C.Miller’in yönettiği ABD yapımı olan filmin başrol oyuncusu Bruce Willis. Konusu ise şöyle: Emekli bir CIA ajanı olan Leonard Turner, Condor adında çok değerli bir donanım parçasını teslim almak üzereyken terörist bir örgüt tarafından kaçırılıp rehin alınır. Turner vasıtasıyla CIA’e, 14 saat içinde örgütün talepleri karşılanmazsa bu donanım vasıtasıyla dünyadaki tüm iletişim araçlarının kontrolünün ele geçirileceği ve füze sistemlerinin ABD’ye yönlendirileceği tehdidinde bulunulur. Bu esnada Prag’da CIA için analiz sorumlusu olarak çalışan Harry durumdan haberdar edilir, ancak yardım etmesine izin verilmez. Kimsenin babasının hayatını düşünmediğini gören Harry, bir şekilde kaçmayı başararak ABD’ye döner ve babasını kurtarmak için tek başına mücadeleye girişir.

Emekli bir CIA ajanı olan Leonard Turner, Condor adında çok değerli bir donanım parçasını teslim almak üzereyken terörist bir örgüt tarafından kaçırılıp rehin alınır.

TAKINTI DERECESİNDE FANATİK BİR HAYRANLIK

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Hayran’. Filmin oyuncu kadrosunda Shahrukh Khan, Iieana D’Cruz, Diya Shah ve Zachary Coffin var. Konusu ise şöyle: Gaurav Chadana, Bollywood’un en büyük starlarından bir tanesi olan aktör Aryan Khanna’nın takıntı derecesinde fanatik bir hayranıdır. Aryan’ı taparcasına sevmesinin yanı sıra, ona fiziksel olarak da çok benzemektedir. Yaşadığı şehir olan Delhi’deki bir yetenek yarışmasını Aryan’ın taklidini başarıyla yaparak kazanır. Bu başarısını idolüyle paylaşmak ve ayrıca da yaklaşan doğumgününü bizzat kutlamak için Aryan Khanna’nın yaşadığı Mumbai’ye gider. Ancak burada işler hiç istediği gibi gitmez, başına olmadık şeyler gelir. Artık Aryan’dan nefret eden Gaurav’ın hayattaki tek amacı, Aryan’ın şöhretini alaşağı etmek olacaktır. Filmin yönetmen koltuğunda Maneesh Sharma oturuyor.

Aryan'ı taparcasına sevmesinin yanı sıra, ona fiziksel olarak da çok benzemektedir. Yaşadığı şehir olan Delhi'deki bir yetenek yarışmasını Aryan'ın taklidini başarıyla yaparak kazanır

SAHİPLERİ GİDİNCE EVDE KALAN HAYVANLAR…

‘Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı’ filminin yönetmen koltuğunda Chris Renaud ve Yarrow Cheney oturuyor. Seslendirenler Alper Kul ve Çağlar Çoğumlu. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Manhattan’da bir apartman dairesinde sahibi Katie ile mutlu bir hayat yaşayan Terrier türü Max, sahibinin bir gün eve kırma bir köpek olan Luke’u getirmesiyle birlikte gözden düştüğünü hissetmeye başlar. İkili arasında başlayan rekabet kısa sürede yerini iş birliğine bırakacaktır, nitekim Snowball adlı beyaz tavşan, sahipleri tarafından terkedilmiş tüm ev hayvanlarını örgütleyerek evlerinde mutlu yaşayan hayvanlara ve sahiplerine büyük bir komplo planlamaktadır.

Manhattan'da bir apartman dairesinde sahibi Katie ile mutlu bir hayat yaşayan Terrier türü Max, sahibinin bir gün eve kırma bir köpek olan Luke'u getirmesiyle birlikte gözden düştüğünü hissetmeye başlar.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 11:27 - 05.08.2016

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.