Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hiç tanımadığınız bir evde bir adamla uyanırsanız…
Hiç tanımadığınız bir evde bir adamla uyanırsanız…
Bir gün hiç tanımadığınız bir evde tanımadığınız bir adamla bulsanız kendinizi... Üstelik bu adam sizin hayatınızı kurtardığını söylüyorsa...
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 31 Mart 2016 - 16:17

 

”Bir kadın hiç tanımadığı bir evde tanımadığı bir adamın yanında bulur kendini. Adamın iddiası onun hayatını kurtardığıdır.” Bu hafta vizyona giren filmlerden Cloverfield Yolu No:10’un çıkış noktası bu cümleler. Şubatta yayınlanan ilk fragmanı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran filmde, bilinmeyen tehlikelerden korunması gerek üç insanın hayatı anlatılıyor. Gerilim türündeki Cloverfield Yolu No:10‘un başrolünde Mary Elizabeth Winstead var. Yapımcı ise Stars Wars: The Force Awakens filminin yönetmeni J.J. Abrams. Yönetmen koltuğunda ise Dan Trachtenberg oturuyor. Film kadrosunda Mary Elizabeth Winstead’in yanı sıra John Gallagher, John Goodman gibi isimler var. Senaristler ise Josh Capbell ve Matthew Stuecken.

Bu hafta vizyona giren filmlerden ilki Cloverfield Yolu No:10. Şubatta yayınlanan ilk fragmanı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran filmde bir kadın hiç tanımadığı bir evde tanımadığı bir adamın yanında bulur kendini.

MİLLİ BOKSÖR DELİORMANLI

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ‘Deliormanlı’. Filminin oyuncuları Sarp Levendoğlu, Birce Akalay, Gürkan Uygun. Filmin konusu şöyle: Deliormanlı lakabıyla bilinen Savaş Türkyılmaz, Avrupa şampiyonluğu olan milli bir boksördür. Eşini kaybettikten sonra ringleri terk eden Deliormanlı, gerçekten sırra kadem basar. Fakat annesinin geçirdiği rahatsızlık nedeniyle tedavi masrafları kabarmıştır. Para bulmak adına ringlere geri dönme kararı alır. Hülya Yiğit ise Deliormanlı’nın arkasındaki hikayeyi merak ederek Savaş’ın peşine düşen bir televizyon gazetecisidir. Deliormanlı büyük final maçına hazırlanırken onun ve Hülya'nın bu yoldaki en büyük engeli ise ünlü menajer ve mafya babası Tahsin Kara'dır… Filmin yönetmenliğini Murat Şeker üstlenirken, senaryoda da Şeker ile yine Ali Tanrıverdi’nin imzası var…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film 'Deliormanlı'. Filminin oyuncuları Sarp Levendoğlu, Birce Akalay, Gürkan Uygun.

SORUNLU KUZENLER ORTAK OLURSA…

Romantik komedi seven izleyiciler için bu hafta My Bakery in Brooklyn ‘Bir Dilim Aşk’ filmini tavsiye edebiliriz. Gustavo Ron’un yönettiği ABD İspanya ortak yapımı olan filmin başrol oyuncuları Aimee Teegarden, Krysta Rodriguez, Blanca Suárez. Konusu ise şöyle: Vivien ve Chloe çocukluktan beri hiç ayrılmamış kuzenlerdir. Birden vefat eden halaları Isabellle'in mirası onları zorlu bir yola sokacaktır. Bu miras dükkânı işletmek için Avrupa seyahati hayallerini erteleyen Vivien işleri daha geleneksel yollarla halletmek istemektedir. Bir televizyon programında şefin asistanlığını yapan Chloe ise daha modern dokunuşlar aramaktadır. Boulangerie adındaki küçük dükkânlarının borçlar yüzünden kapanmak üzere olduğunu öğrenince, Vivien ve Chloe, tüm anlaşmazlıkları bir kenara bırakıp aile mirasını kapanmaktan kurtarmaya karar verirler.

Romantik komedi seven izleyiciler için bu hafta My Bakery in Brooklyn 'Bir Dilim Aşk' filmini tavsiye edebiliriz.

İLAHİ AŞKI ARAMA SERÜVENİ

‘Somuncu Baba: Aşkın Sırrı’ filminin yönetmen koltuğunda Kürşat Kızbaz oturuyor. Başrollerinde Fırat Tanış, Furkan Palalı ve Gürkan Uygun var. Tarihi – dram türündeki filmin konusu ise şöyle: Hamid, daha henüz gençken babasını kaybetmesinin travması ile sarsılır. Yaşadığı acı sonucu kendisini bulma yoluna girer ve bir dergaha sığınır. Buradaki diğer müritler gibi dergahın günlük işlerine yardımcı olur ve ekmek pişirmeye başlar. Bir yandan da ilim derslerini sıkı sıkıya takip eder. Kısa sürede hocasının gözdesi olur; yine hocasının isteği ile Hamid sürpriz bir evliliği kabul etmek zorunda kalır. Fakat onun içinde adını koyamadığı İlahi Aşk’ı arama arzusu çoktan yeşermiştir… Somuncu Baba Aşkın Sırrı, Anadolu’da Somuncu Baba adıyla tanınan büyük düşünür Şeyh Hamid-i Veli’nin sırlarla dolu hayat yolculuğunu ve İlahi Aşk’ı arama serüvenini ilgi çekici bir yol hikayesi ile anlatıyor.

'Somuncu Baba: Aşkın Sırrı' filminin yönetmen koltuğunda Kürşat Kızbaz oturuyor. Başrollerinde Fırat Tanış, Furkan Palalı ve Gürkan Uygun var.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt’un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberinde.

 


Son güncelleme: 21:51 - 01.04.2016