Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Hoşgeldin Boyacı’ yeni sezona merhaba diyor
‘Hoşgeldin Boyacı’ yeni sezona merhaba diyor
Usta oyuncu Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in sevilen oyunu “Hoşgeldin Boyacı” yeni sezonda seyirciyle buluşuyor
Kültür Sanat 31 Ekim 2016 - 12:18

Sahnelenmeye başladığı günden bu yana büyük ilgi gören oyun, 5 Kasım Cumartesi akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde yeni sezona “Merhaba” diyor.

1

İnsanların birbirine ihtiyacı olduğunda sınıf ayrımının nasıl ortadan kalktığını baştan sona komediyle sarmalanmış bir dille anlatan “Hoşgeldin Boyacı”; yeni sezonda da tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Zeynep Özyağcılar'ın kurduğu Tiyatro Martı'nın ikinci oyunu “Hoşgeldin Boyacı”da; yasak ilişki yaşadığı sevgilisi ile tatilinden yeni dönen Marcia (Berna Laçin), tadilat ve boya işleri yarım kalmış evine geldiğinde önce değişen boyacıyla (Erdal Özyağcılar), ardından sevgilisinin karısı (Gözde Çetiner) ile karşılaşır. Her üçünü de sürprizli bir gün beklemektedir…

2

Donald Churchill  imzası taşıyan “The Decorator” oyunu, Füsun Günersel'in çevirisiyle, “Hoşgeldin Boyacı” adıyla tiyatroseverlerle buluşuyor. Yönetmenliğini Arif Akkaya'nın üstlendiği oyunun dekor tasarımı da yine Arif Akkaya ile Sırrı Topraktepe'nin imzasını taşıyor. Gülmecesi bol oyunun kostüm tasarımı ise Feyza Zeybek'e ait.

“Hoşgeldin Boyacı”, 5 Kasım 2016, Cumartesi saat 20:30'da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde sahnelenecek. Oyuna ait biletler; Biletix'ten ve Trump Kültür ve Gösteri Merkezi gişesinden temin edilebilir.