Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hozier İstanbul’a geliyor
Hozier İstanbul’a geliyor
Indie rock müziğinin başarılı temsilcisi Hozier İstanbul'da konser vermeye hazırlanıyor
Kültür Sanat 25 Ocak 2016 - 17:10

Türkiye'de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Hozier, 3 Mart'ta Volkswagen Arena'da İstanbullu seyircilerle buluşacak.

Hozier

Dinleyicileri yeni bir müzik anlayışıyla tanıştıran Off the Hook serisinin ikinci konseri Hozier ile 3 Mart'ta Volkswagen Arena'da gerçekleşiyor. Türkiye'de de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Hozier’ın konseri öncesinde ise, alternatif müziğin yükselen isimlerinden Rhodes sahne alacak.

Hozier

HOZİER KİMDİR?

Müzikle ilgili bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Hozier, Trinity College, Dublin’de müzik üzerine lisan eğitimi görmeye başladı fakat henüz birinci yılı dolmadan Universal Music için demolar kaydetmek üzere okulu bıraktı. Nitekim üniversitede iken okul orkestrasının bir parçası olarak kendisini geliştirmiş idi. 2009 ve 2012 yılları arasında Anúna isimli müzikal grupta bir üye olarak yer aldı; grubun 2012 yılında yayınladığı Illumination isimli üründe “La Chanson de Mardi Gras” isimli eseri solo olarak seslendirdi. Hozier, söz konusu grubun Hollanda ve Norveç’i kapsayan uluslararası turlarında da yer aldı.

Hozier

Hozier, ‘Take Me To Church’ video klibiyle özellikle Rusya'daki LGBT bireylere karşı gösterilen baskı, nefret ve adaletsiz uygulamalara dikkat çekmişti.

Hozier
Son güncelleme: 15:50 - 27.01.2016