Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hüsnü Şenlendirici’den klarnet kampı
Hüsnü Şenlendirici’den klarnet kampı
Hüsnü Şenlendirici, hayalini kurduğu klarnet kampı projesini hayata geçiriyor
Kültür Sanat 3 Haziran 2016 - 11:15

Memleketi Bergama'da kamp için on dönümlük zeytinlik alan müzisyen, 7-12 Temmuz tarihlerinde klarnet ve müzik meraklıları ile işin ustalarını bir araya getirecek.

2

Hüsnü Şenlendirici geçtiğimiz yıl sosyal medyada “Önümüzdeki yaz bir klarnet kampı yapsak mı?” sorusunu sormuştu. Şenlendirici'nin bu fikrine büyük destek gelince o da “O halde hazırlanın temmuzda klarnet kampı yapıyoruz.” diyerek cevap verip kamp çalışmalarına başladı. Şenlendirici öncelikle Bergama'da bir zeytinlik satın aldı. Şenlendirici, çiftlikteki alanı, kampa uygun hale getirmek için her türlü ayrıntıyı düşünüyor. Ustalarla klarnete gönül veren müzisyenleri doğa ile iç içe bir ortamda bir araya getirmenin derdinde. Belki de bu çalışması hem ülkemiz hem de dünya için örnek teşkil edecek.

HEM TEORİK HEM PRATİK

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan klarnet kampı, birçok klarnet sanatçısının yanında bu enstrümana gönül vermiş ve merak edenlerin merkezi olacak ve kampa katılımcılar hariç dışarıdan kimse alınmayacak. Kampın 150 kişilik bir kontenjanı olacak.  Ziyaretçiler doğa ile iç içe bir şekilde çadırlarda kalacak. Hem ülkemizin hem de dünyanın önde gelen klarnetçileri, müzik üzerine söyleşi ve seminerler düzenleyecek. Akşamları ise konserler olacak. Sabahları teorik olarak müziği konuşan katılımcılar akşamları işin pratiğini canlı olarak görme imkanına kavuşacak. Ayrıca kampta birçok sürpriz  de olacak. Kampın son günü çekiliş ile klarnet ve ekipmanları hediye edilecek.

KAMP 7 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

Kampın konser takvimi ise oldukça renkli. Usta isimler ve gruplar var. 7-12 Temmuz tarihlerinde başta Hüsnü Şenlendirici olmak üzere, İsmail Lumanovski, Taksim Trio, Rubato ve Göksun Çavdar, Rouh Trio ve kirpi lakaplı klarnet sanatçısı Bülent Altıntaş hem atölye çalışmalarına katılacak hem de konser performanslarıyla yer alacaklar. Bu isimler haricinde klarnet sanatçıları Tolga Akşit, Altan Gözetlik ve Mansur Köfeci klarnet üzerine her türlü bilgiyi katılımcılarla paylaşacaklar. Katılımcılar her türlü bilgiyi doğru ve etkili bir şekilde alacak birebir merak ettiği tüm soruları sorabilecek. Her gün Hüsnü Şenlendirici'nin belirlediği konular çerçevesinde belirlenen zamanlarda atölye çalışmaları yapılacak. Performans sergileyecek sanatçılar da misafir oldukları gün belirlenen zamanlarda atölye çalışmaları yapacak.