Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İBB Cemal Reşit Rey’de Türk müziği zamanı
İBB Cemal Reşit Rey’de Türk müziği zamanı
İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu, bu hafta yeni sezonun sürpriz projelerinden biri olan “Makam Zamanı” ile Emel Sayın’ı müzikseverlerle buluşturacak
Kültür Sanat 3 Ekim 2016 - 10:36

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), Türk müziğinin duayen isimlerini ağırlamaya devam ediyor. CRR bu hafta, Türk müziğinin değerli sanatçılarından Ahmet Özhan'ı ve kadife sesli sanatçı Emel Sayın'ı birbirinden özel konser programlarıyla konuk edecek.

3

EMEL SAYIN İLE MAKAM ZAMANI

İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu, yeni sezondaki projelerinden biri olan “Makam Zamanı” ile Emel Sayın'ı ağırlayacak. Sanatçı, “Makam Zamanı” konser dizisinde her ay farklı bir makamdan eserler yorumlayacak. Unutulmaz şarkıları ile gönüllerde taht kuran altın sesli sanatçı, bu kapsamdaki ilk programını, 14 Ekim Cuma günü gerçekleştirecek. Konserde “Beyâti ve Uşşak Makamları”nın en güzel eserlerini seslendirecek olan Emel Sayın, dinleyicilere keyifli bir akşam yaşatacak. Albüm satışlarındaki başarılarından dolayı yedi altın plak ödülü alan ve 1998 yılında Devlet Sanatçısı unvanına layık görülen sanatçının bu kaçırılmayacak konseri, 20.00'de başlayacak.