Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İftarlık Gazoz Altın Koza’da
İftarlık Gazoz Altın Koza’da
İftarlık Gazoz, 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nde Altın Koza için yarışacak
Kültür Sanat 25 Ağustos 2016 - 10:48

Başrollerini Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar'ın paylaştığı, Yüksel Aksu'nun senaryosunu yazıp yönettiği “İftarlık Gazoz”, 23. Uluslararası Adana Film Festivali'nin yarışmalı bölümüne seçilen 12 film arasında yer aldı.

1

Cem Yılmaz’ın şimdiye kadar üstlendiği başroller arasında ilk kez Egeli bir karakteri Ege'nin özgün şivesiyle canlandırdığı film, şimdiden geleceğin yıldızı olarak değerlendirilen çocuk oyuncu Berat Efe Parlar’la birlikte Macit Koper, Yılmaz Bayraktar, Ümmü Putgül, Okan Avcı, Greta Fusco gibi güçlü oyunculardan oluşan zengin oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

1970’lerin Türkiye’sinde Ege’nin bir kasabasında geçen film, okulu tatile giren ve yaz tatilini boş geçirmek istemeyen bir çocuğun, Ramazan ayının başlarında, Cem Yılmaz’ın canlandırdığı “Gazozcu Ustası Cibar Kemal”in yanında çalışmaya başlamasını ve sonrasında yaşanan trajikomik olayları konu alıyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.