Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İki ülke bu konserde bir araya gelecek!​
İki ülke bu konserde bir araya gelecek!​
Doğum gününde sanatçı Nikiforos Metaxas anısına eşi Vassiliki Papageorgiou’ndan ‘Ellinotourkika’ konseri...
Kültür Sanat 14 Temmuz 2016 - 14:27

Geçen yıl kaybettiğimiz İstanbul aşığı sanat insanı Nikiforos Metaxas doğum günü 20 Temmuz'da Heybeliada Ruhban Okulu'nda özel bir konserle anılacak. Eşi Vassiliki Papageorgiou ve grubu ‘Ellinotourkika' isimli konserde Nikoforos için söyleyecekler. Konsere Türkiye ve Avrupa'dan çok sayıda davetli katılacak.

Niko, doğum gününde 20 Temmuz saat 20:30'te Heybeliada Ruhban Okulunda eşi Yunan sanatçı Vasiliki Papageorgiou'nun grubuyla vereceği konserle anılacak.

vas

Konserde 1995'ten bu yana İstanbul'da ikamet eden şarkıcı ve söz yazarı Vasiliki Papageorgiou, bağlamasıyla Alevî geleneğinin hakiki bir takipçisi olan Engin Arslan, dünyayı dolaşmış gitarıyla Kleon Antoniou, Pire usulü buzukisiyle Mihalis Nikopoulos, coşkun kontrbasıyla Chrysostomos Boukalis birlikte Nikiforos'un anısına çalacaklar. Grup bu özel konserde ortak ifadelerimize, dışavurumlarımıza doğru bir yola çıkıyor.