Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘İpucu’ Galeri Bohem’de!
‘İpucu’ Galeri Bohem’de!
Funda Erdem / Fem Tasarım “ipucu” isimli takı sergisi ile 01 Mart – 10 Mart 2016 tarihleri arasında Nişantaşı / Galeri Bohem’de!
Kültür Sanat 27 Şubat 2016 - 20:27

Galeri Bohem; FEM Tasarım Kurucusu ve Tasarımcı Funda Erdem'in “İpucu” isimli kişisel takı sergisine, “Dünya Emekçi Kadınlar” Haftasında, 01 – 10 Mart 2016 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

FEM Tasarım, 10 yıllık tasarım yolculuğunda bu sergisinin adını “İpucu” olarak seçti. Aslında bu isim, tasarımcısı Funda Erdem'in bir iletişim uzmanı olarak tasarıma bakış açısını yansıtıyor. Tasarımcı; kullandığı ve başkaları için seçtiği, takı dahil olmak üzere tüm aksesuarların, kendimizi ifade ettiğimiz ipuçları olduğunu savunuyor. Tasarımın özgünlüğü yaratıcılığı; tek oluşu kişiselliği temsil ederken; seçimlerimizin de aktif olarak bu süreci desteklediğini, renkler ve materyallerin sessiz yorumlarımız olduğunu belirtiyor.
Tasarımcı, insanın değişken iç dünyasını, amorf veya şekil verilmiş doğal taşlarla yansıtmakta; içeriğindeki temayı vurgulamayı gümüş ile desteklemektedir. “Telkari”, “Kazaziye”, “Mine”, “Oya”, “Sedef Kakma”, “Ebru”, “Çini” gibi geleneksel el sanatları değerlerimizin kullanıldığı tasarımlarda, Anadolu'nun motif ve sembollerle kendini ifade etme geleneğini görülebilir.

Eskiyi, yaşanmışlığı, tasarıma taşımak kaygısıyla; kullanılmış parçalara da yer vermeye özen göstermektedir. Geleneksel hapishane işi tekniği; sabrın, metanetin, cesaretin, iç huzurun ve aynı zamanda bastırılmış isyanın dışa vurumu olarak sıklıkla kullanıyor.

Tasarımcının “İpucu” adlı sergisi, 1 Mart 2016 Salı günü saat 17:00' de açılacak ve Pazartesi hariç her gün 11.00-20:00 saatleri arasında Nişantaşı / Galeri Bohem'de gezilebilecek.