Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İspanyol diva Buika, antik kentte Türk hayranlarıyla buluştu
İspanyol diva Buika, antik kentte Türk hayranlarıyla buluştu
İspanya’nın dünyaca ünlü yıldız ismi Buika, 2. Uluslararası Finike Portakal Festivali’nde sahne aldı. Sanatçı performansıyla kendisini dinlemeye gelenlere muhteşem bir gece yaşattı.
Kültür Sanat 8 Temmuz 2017 - 16:57

İspanya'nın divası olarak anılan Buika, 2. Uluslararası Finike Portakal Festivali kapsamında Finike'ye geldi. Arykanda Antik Kenti'nde bulunan 4 bin yıllık antik tiyatroda sevenleri ile buluşan İspanyol Diva, yeni albümü Para Mi'nin (Benim İçin) tanıtımı için çıktığı dünya turnesinin Türkiye ayağında ilk konserini verdi.

buikaGözleme ve ayrandan oluşan Yörük Kokteyli'nin de dağıtıldığı konser öncesinde konuşma yapan Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, “Finike'nin portakalını tanıtmak adına geçen yıl başladığımız portakal festivalimizi bir adım daha ileriye taşıdık. Arykanda'da güçlü bir ses, uluslararası bir sanatçı ve ses getirecek bir konser ile final yapmak istedik. Bizim portakaldan sonra ikinci değerimiz de Arykanda Antik Kentimiz, şu anda içinde bulunduğumuz yer. Dünyada bu şekilde bütün olarak ayakta kalan ender şehirlerden birisi bu çam ormanları içerisinde bulunan Arykanda kenti. Burası Likya Medeniyeti'ne bir dönem başkentlik yapmış olan, bizim çok önemli değerlerimizden bir tanesi. Bize destek veren herkese huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
buika1Finike Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz konserde hayranları ile buluşan Buika'ya konser sonrasında Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Finikeli kadınlar tarafından üretilen portakaldan yapılmış yöresel ürünlerden oluşan bir hediye paketi, Finike'nin doğal taşı olan Limrya Taşı'ndan yapılmış bir tablo ve plaket hediye etti.