Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İstanbul Film Festivali’nde 775 dakikalık film maratonu
İstanbul Film Festivali’nde 775 dakikalık film maratonu
35. İstanbul Film Festivali başlıyor
Kültür Sanat 31 Mart 2016 - 10:40

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl on ikinci kez Akbank'ın desteğiyle 7-17 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen 35. İstanbul FilmFestivali'nin heyecanı 12 saatlik bir film maratonuyla bu hafta sonu başlıyor.

–35. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en yeni örneklerinden kült yapıtlara, Türkiye sinemasının en yenilerinden klasiklere, gizli hazinelerden iz bırakan filmlere 11 gün boyunca şehre iz bırakmaya hazırlanıyor. Festival heyecanı 2 Nisan Cumartesi ve 3 Nisan Pazar günleri İstanbul Film Festivali,Başka Sinema ve Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle Fransız Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek 12 saatlik bir film maratonuyla başlıyor. Kısa süre öncesine kadar bir türlü ulaşılamayan, usta Fransız yönetmen Jacques Rivette'in 775 dakikalık Out 1, Noli me tangere filmi restore edilmiş kopyasıyla, ilk ve özgün uzunluğuyla bu hafta sonu ilk defa sinemaseverlerin karşısına çıkacak.