Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İstanbul Modern’den sanatseverlere özel uygulama
İstanbul Modern’den sanatseverlere özel uygulama
Yıldız Holding, İstanbul Modern'in ücretsiz giriş günü 'Sizin Perşembeniz' uygulamasının destekçisi oldu
Kültür Sanat 17 Ekim 2016 - 16:34

İstanbul Modern, sanatı her kesimden ziyaretçinin kültürel yaşamının bir parçası yapma amacıyla, Perşembe günleri kapılarını ücretsiz olarak tüm ziyaretçilere açıyor.

2

Yıldız Holding'in desteği ile, Türkiye'de ikamet eden herkes, her perşembe 10.00-20.00 saatleri arasında İstanbul Modern'deki tüm sergileri ücretsiz olarak gezebilecek, etkinliklere katılabilecek, film gösterimlerini ücretsiz izleyebilecek.

“Sizin Perşembeniz” uygulaması kapsamında, ücretsiz müze girişi dışında, Yıldız Holding sponsorluğunda “Sizin Perşembeniz Sanatçı Atölyeleri” de ücretsiz olarak düzenlenecek. Sizin Perşembeniz Sanatçı Atölyeleri; sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaştıkları atölye çalışmaları, kısa söyleşiler ve sanat uygulamalarından oluşuyor. Bu etkinliklerle ziyaretçilerini müzeyi, sanat yapıtlarını ve sanatsal üretim süreçlerini keşfetmeye davet eden İstanbul Modern, aynı zamanda sanatçıları tanıyarak, onlarla birlikte üretmenin kazandıracağı zengin deneyime kapı açıyor.