Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İstanbul’dan dünyaya yayılan sesler
İstanbul’dan dünyaya yayılan sesler
RBMA Radio Istanbul, 10 günde 70 sanatçı, 60 radyo programı, 6 paralel etkinlik ve 8 canlı stüdyo performansına sahne olacak
Kültür Sanat 14 Kasım 2016 - 09:38

Tüm dünyadan müziğe yön veren isimler tarafından oluşturulan özel içeriğiyle yayın yapan, yeni keşifler yapmak isteyen ya da takip ettiği müzik janrlarında derinleşmek isteyenlere pek çok alternatif sunan Red Bull Music Academy (RBMA) Radio 11-20 Kasım 2016 tarihleri arasında Pera'nın proje alanı Pera 64'te geçici bir radyo istasyonu kuracak. Dijital olarak tüm dünyaya yayın yapacak olan RBMA Radio Istanbul, 10 günde 70 sanatçı, 60 radyo programı, 6 paralel etkinlik ve 8 canlı stüdyo performansına sahne olacak.

ist2

Red Bull Music Academy tarafından hayata geçirilen, Los Angeles, New York, Berlin ve Detroit gibi dünyanın pek çok prestijli şehrinde, belli dönemlerde uluslararası yayın yapan ‘RBMA Radio' 11-20 Kasım 2016 tarihleri arasında Pera 64'te hayata geçecek. Sanatçı röportajları, tematik programlar, özel çalma listeleri, projeye konuk olacak yabancı sanatçıların programları ve canlı performans kayıtları müzik severlerin beğenisine sunulacak.

GÖKÇEN KAYNATAN EFSANELER KUŞAĞıNDA

RBMA Radio İstanbul'un programı şehrin müzik endüstrisine dokunan tüm unsur ve sanatçılar gözetilerek yapılan bir seçkiyle oluşturuldu. İlk sekiz gün boyunca saat 16.00- 17.00 arasında; elektronik müzik alanında Türkiye'de ilk kez üretim yapan usta isimlerden Gökçen Kaynatan, Yeni Türkü, Zafer Dilek, Seyyal Taner, Okay Temiz, Cahit Berkay ve Murat Özkent gibi Türk müziğine uzun yıllar emek veren isimlerin yer bulacağı Efsaneler Kuşağı, Türk pop müziğiyle ilgili yazdığı kitaplar ve yazılarla tanınan uzman isim Murat Meriç'in sunumuyla dinleyicilere ulaşacak.

MİRKELAM'DAN İNSANLARA HER JANRDA MÜZİSYEN RADYO'DA OLACAK

10 günlük program kapsamında radyo stüdyosuna Mirkelam, Ayşegül Aldinç ve YaseminMori gibi başarılı isimler konuk olurken, İnsanlar, Can Güngör, 90BPM, Korhan Futacı GayeSu Akyol, Ceylan Ertem, Palmiyeler ve Baba Zula gibi sevilen isimler ise stüdyoda, radyo üzerinden dinleyicilerle buluşacak ve canlı performanslar sergileyecek. Her türden iyi müziği yaymak mottosuyla yola çıkan RBMA Radio Istanbul'da İnsanlar, Adamlar ve Hayvanlar Alemi gibi alternatif müzik grupları da kendine yer bulacak.

3 ŞEHİR 8 ETKİNLİK

RBMA Radio Istanbul yan etkinlik olarak 3 farklı şehirde 8 etkinlik gerçekleştirecek. 28 Ekim'de DJ No Frost ile Kornel Kovacs ve Kaan Düzarat İzmir'de 1888'de müzikseverlerle buluşurken, Kovacs ve Düzarat 29 Ekim'de bu kez DJ Cem Vegas’ın açılısıyla Ankara Kite'da sahnede olacaklar. Bu şehirlere yapılan ziyaretler sırasında da İzmir ve Ankara'nın müzik sahnelerine dair hazırlanacak radyo programları da RBMA Radio İstanbul sırasında Kaan Düzarat prodüktörlüğünde dinleyiciyle buluşacak. RBMA Radio İstanbul’un İstanbul'daki etkinlikleri ise radyonun yayına başladığı 11 Kasım Cuma günü Babylon'daki acılıs Partisi ile start alacak. Partide Motor City Drum Ensemble, Young Marco ve Ahu muhteşem bir dans gecesi yaşatacak.