Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İstanbullular Karagöz’le yeniden buluşuyor
İstanbullular Karagöz’le yeniden buluşuyor
Kökleri yüzyıllar öncesine dayanan, Anadolu'nun en önemli kültürel öznelerinden Karagöz adına gerçekleştirilen festival, İstanbullular ile buluşmaya devam ediyor. 
Kültür Sanat 27 Eylül 2017 - 10:31

25 Eylül’de başlayan ve 1 Ekim’e kadar devam edecek olan Karagöz Festivali, İstanbul'un birçok ilçesinde eşzamanlı olarak seyirci ile buluşuyor. Türkiye'nin farklı yerlerinden gelen Karagöz sanatkârları, Karagöz gösterileri gerçekleştirmenin yanı sıra çocuklara ve gençlere yönelik Karagöz atölyeleri düzenliyor.

İstanbul'un birçok bölgesine yayılıp eş zamanlı olarak kültür merkezleri ve okullarda etkinliklerin gerçekleştirildiği festivalde, İstanbul'da bir hafta boyunca Karagöz rüzgarı esiyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ‘Yaşayan İnsan Hazinesi’ seçilen karagöz sanatçısı Metin Özlen’in ‘Onur Konuğu’ olarak yer alacağı festival kapsamında düzenlenecek ödül töreninde, Karagöz sanatına katkı sağlamış kişilere ‘Yaşam Boyu Onur’ ve ‘Emek Ödülleri’ takdim edilecek.

karagoz3

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.