Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İtalyan sanatçı Cecchini’nin Türkiye’deki ilk sergisi
İtalyan sanatçı Cecchini’nin Türkiye’deki ilk sergisi
Ünlü İtalyan sanatçı Loris Cecchini, Türkiye’de ilk kez sergi açıyor. Farklı medyaları kullanmayı önemseyen sanatçı, yerleştime, heykel, fotoğraf, desen gibi birçok alanda eser üretiyor. 
Kültür Sanat 11 Eylül 2017 - 16:36

İtalyan sanatçı Loris Cecchini’nin ‘Seed Syllables’ isimli sergisi, 12 Eylül-2 Kasım tarihleri arasında Sevil Dolmacı Art Consultancy’de olacak. Narmanlı Apartmanı'ndaki galerisinde sergilenecek olan eserlerde farklı medyaları kullanmayı önemseyen sanatçının yerleştirme, heykel, fotoğraf, desen gibi birçok alanda ürettiği eserler görülecek.

Özellikle büyük ölçekli yerleştirmeleri ile tanınan Cecchini, 2006'da Cloudless adlı eseri ile MoMA PS1'da yer aldı.

2017 yılında ise Ceechini, Hervé Mikaeloff küratörlüğünde Venedik Bienali paralel etkinliği olarak Fondaco dei Tedeschi'de mekânı saran yerleştirmesiyle izleyenlerle buluşuyor.

‘Seed Syllables’ Cecchini'nin İstanbul'da gerçekleştireceği ilk kişisel sergi olma özelliğini taşıyor. Bu özel sergi 2 Kasım tarihine kadar görülebilir.

cecchini

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.