Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İzmir Edebiyat Festivali’ne az kaldı
İzmir Edebiyat Festivali’ne az kaldı
İlki 2015 yılında gerçekleştirilen İzmir Edebiyat Festivali, bu yıl 15 Eylül-14 Ekim arasında 'Barış' temasıyla düzenlenecek. Festivalin onur konukları Adonis ve Özdemir İnce olacak.
Kültür Sanat 6 Eylül 2017 - 12:54

İzmir’de Edebiyat Festivali’ne geri sayım başladı. İkincisi düzenlenen Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali, 15 Eylül-14 Ekim tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirilecek. 8 ilçede düzenlenecek olan festivalin bu yılki teması ‘Barış’ olarak belirlendi. Festivalin direktörlüğünü Haydar Ergülen, editörlüğünü Mahmut Çınar üstlendi. Festival kapsamında Türkiye'den ve yurtdışından birçok edebiyatçı, panel düzenleyen, söyleşilere katılacak, okuma ve dinleme atölyeleri düzenleyecek.

ADONİS VE ÖZDEMİR İNCE ONUR KONUĞU 

‘Edebiyat Barıştırır’ ilkesiyle düzenlenen bu yılki festivalin onur konuğu, yaşayan en büyük şairlerden birisi olan Adonis ile Türkçe şiirinin önemli isimlerinden Özdemir İnce olacak.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.