Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İzmir’in en modern Cemevi inşa ediliyor
İzmir’in en modern Cemevi inşa ediliyor
İzmir Karşıyaka Belediyesi, İzmir’in en modern Cemevi ve Kültür Merkezi’ni Örnekköy’de inşa edecek
Kültür Sanat 9 Temmuz 2016 - 10:45

İzmir Örnekköy’de inşasına başlanacak olan modern cemevi, hem ibadete hem de kültürel ve sosyal aktivitelere uygun halde tasarlanacak.

CEMEVİ1

HEM İBADETHANE HEM KÜLTÜR MERKEZİ

3 katlı olarak yapılması planlanan Cemevi ve Kültür Merkezi'nin ikinci katında, kültürel aktiviteler için konferans salonu, derslikler ve kütüphane yer alacak. Her türlü kültürel faaliyetin gerçekleştirilmesi için uygun alan yaratılacak. Son katta ise ibadethane fonksiyonları bulunacak. Zemin katta aşevi, cenaze odası, ve kurban kesim alanı yer alacak. Proje çizimleri tamamlanan tesis için, kısa süre içinde yapım aşamasına geçilecek.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Farklı inanışlara sahip yurttaşlarımızın, modern tesislerde, özgürce ibadetlerini gerçekleştirebilmesi bizler için son derece önemli. İzmir'in en modern Cemevlerinden birini, bu nedenle Örnekköy'de hayata geçiriyoruz. Alevi vatandaşlarımız hem ibadetlerini yapacaklar hem de sosyal ve kültürel aktivitelerini gerçekleştirebilecekler. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Etiketler