Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Joan Baez özür diledi
Joan Baez özür diledi
"Daha tehlikeli bir ülke görmemiştim" diyen Joan Baez özür diledi
Kültür Sanat 30 Temmuz 2016 - 12:27

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sonrası, “Daha tehlikeli bir ülke görmemiştim” diyerek Türkiye’deki konser takvimini iptal eden dünyaca ünlü sanatçı Joan Baez, gelen tepkiler üzerine özür diledi.

baez

Açıklamasına, “Kamuoyuna ve Türkiye’de çok sevdiğim arkadaşlarıma” diye başlayan Baez, “Türkiye’deki konserlerimi iptal ettiğim açıklamaya gelen tepkileri gördükten sonra, sözlerim nedeniyle üzülen, sinirlenen, hakarete uğramış hisseden veya kafası karışan herkesten özür dilerim” ifadelerini kullandı.

Baez’in açıklaması şöyle devam etti:

“Bu ifadeler, Türkiye’de olan bitenleri televizyondan takip ederkenki hislerimi yansıtıyor. Sözlerim çok düşünülmüş, diplomatik ifadeler değildi. Açıkça anladım ki, bazı gözlemlerimi kendime saklayabilirmişim.

Konserlerimi iptal etme kararı, alması çok zor ve acı bir karardı, bu yüzden geç karar verebildim. Orada olmayı çok istiyordum ve müzisyenlerim olmadan konser verebilsem kesinlikle gelirdim.

Ama ekibimden kimseye benimle gelmesi için ısrar edemezdim. Dayanışma amacıyla yazdığım mektubun destek olmaktansa yaralayıcı olduğunu gördüm. Bu yüzden tekrar özür diliyorum.

Son güncelleme: 10:17 - 01.08.2016

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)