Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadıköy Karikatür Evi kayıtları başladı
Kadıköy Karikatür Evi kayıtları başladı
Kadıköy Belediyesi’nin mizahı yediden yetmişe Kadıköylüyle buluşturduğu Karikatür Evi, 2017 – 2018 dönemi katılımcılarını bekliyor. Ücretsiz gerçekleşecek eğitimler için kayıtlar 11 Eylül Pazartesi günü başlıyor.
Kültür Sanat 8 Eylül 2017 - 12:11

Karikatür Evi'nde yeni dönem kayıtları başlıyor. Kadıköy Belediyesi tarafından aslına uygun olarak Hasanpaşa'da restore edilen bina geçtiğimiz yıldan bu yana Karikatür Evi olarak hizmet veriyor.

Karikatür Evi'nin ücretsiz gerçekleştireceği 2017 – 2018 eğitim yılının I. dönemi 17 Ekim Salı günü, II. dönemi ise 5 Aralık Salı günü başlayacak. Karikatür evi atölyelerine katılmak isteyenler kayıtlarını, 11 Eylül Pazartesi günü bir adet fotoğraf, ikametgah belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisiyle Karikatür Evi'nde yapabilecek.

Kadıköy'de ikametin öncelikli olduğu kayıt döneminde, Kadıköy dışında ikamet eden katılımcılar ise, 25 Eylül itibariyle kontenjan müsaitliği olduğu takdirde kayıt yaptırabilecek. Katılımcılar, yalnızca bir eğitim dönemine kayıt olma hakkına sahip. I. dönem atölye çalışmalarının 6 hafta sürmesi planlanıyor. Programda yer alan Stop Motion ve Manga Atölyesi ise 12 hafta sürecek ve tek dönem için kayıt alınacak.

karikatur2
KARİKATÜR EVİ'NDE NELER YAPILDI?

– Karikatür Evi'nde geçtiğimiz yıl Uykusuz, Leman, Bayan Yanı ve Karikatürcüler Derneği üyeleri çizerlerinin tarafından karikatür, manga ve çizgi roman hakkında 147 atölye yapıldı.

– Sezon içersinde günü birlik atölyeler kapsamında 16 atölye yapıldı.

– Dönem içinde yüzlerce kişinin katılımıyla onlarca sergi ve söyleşi gerçekleşti.

– Uykusuz, Leman, Bayan Yanı ve Karikatürcüler Derneği üyeleri çizerlerinin de bulunduğu 13 farklı eğitmen ile birlikte karikatür, çizgi roman, manga, stop motion ve kısa film atölyesi yapıldı.

– Muhlis Bey'in çizeri, Behiç Pek'in karikatür çizim teknikleri ve espri bulma yöntemleri konusunda genç çizerlerle sohbet ettiği Amatör Buluşmaları yapıldı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.