Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadıköy’de ‘engelsiz kurslar’ başlıyor
Kadıköy’de ‘engelsiz kurslar’ başlıyor
Engelli vatandaşlar için Kadıköy Belediyesi'nce düzenlenen 'Engelsiz Kurslar' başlıyor. Kurslarda basketbol, futbol, yoga, yüzme ve pilates, el sanatları, mutfak sanatları, resim, drama, ritim, fotoğrafçılık gibi birçok branşta eğitim verilecek.
Kültür Sanat 15 Eylül 2017 - 15:29

Kadıköy'de yaşayan engelli vatandaşlara hizmet sunan Kadıköy Belediyesi Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi'nde yeni dönem Ekim ayında başlayacak. 13 farklı branşta eğitim verilecek merkezdeki kurslara kayıtlar ise 18 Eylül-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Eğitimler haftanın beş günü, saat 09.30 ile 16.30 arasında olacak. Ekimde başlayacak eğitim dönemi Haziran ayının sonunda tamamlanacak. Bir önceki dönem içerisinde verilen servis hizmetinin güzergâhına yapılacak olan yeni eklerle servis ağının genişletilmesi de planlanıyor.

YOGA DA VAR EL SANATLARI DA

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi'nde 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde üç ana başlıkta kurslar düzenlenecek; Sporda basketbol, futbol, yoga, yüzme ve pilates, hobi olarak el sanatları, mutfak sanatları, resim, drama, ritm, fotoğrafçılık, meslek edinmeye yönelik olarak ise bilgisayar ve işaret dili tercümanlığı eğitimleri verilecek.

2018 yılı Nisan ayında gerçekleştirilecek olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) yönelik hazırlık kursu açılması da hedefleniyor.

kurs
KURSLARA KİMLER KATILABİLİR?

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi’nde gerçekleşecek kurslara 14 yaş üstü engelli bireyler katılabiliyor. Kurslara katılabilmek için kişinin tam teşekküllü devlet hastanesinden yüzde 40 ve üzeri engel raporuna sahip olması ve merkeze ulaşarak kurslarla ilgili talebini bildirmesi yeterli. Kontenjan uygunluğu doğrultusunda kurslara kayıtlar gerçekleştirilecek.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.