Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kakava Şenlikleri programı açıklandı
Kakava Şenlikleri programı açıklandı
Romanların, baharın gelişini kutlamak amacıyla düzenlediği Kakava Şenlikleri programı belli oldu
Kültür Sanat 3 Mayıs 2016 - 14:58

Edirne’^nin en renkli şenliklerinden biri olan Kakava için hazırlıklar başladı. Romanların katılmak için akın ettiği Kakava Şenlikleri’nin programı belli oldu.

kakava2

Kakava Şenlikleri bu yıl 5-6 Mayıs tarihinde düzenlenecek. Edirne Belediyesi tarafından organize edilen şenlikler, Sarayiçi bölgesindeki Kanuni Köprüsü’nün yanındaki alanda başlayacak. Şenlik programı, 5 Mayıs saat 17:30’da, İstiklal Marşı’nın okunması ile start alacak.

kakava6

Daha sonra açılış konuşmaları, sahne gösterileri yapılacak. Kakava ateşinin yakılmasının ardından sahne gösterileri gerçekleştirilecek, halka pilav ikramında bulunulacak.

kakava3

NEHİR SUYUNA DİLEKLER ATILACAK

CİHAN’da yer alan habere göre; 6 Mayıs tarihinde ise şenlikler Tunca Nehri kıyısında devam edecek.

kakava1

Sabah 05:00-06:00 arasında düzenlenecek programda, dilek ağacına dilekler bağlanacak, nehir suyuna dilekler atılacak, sahne gösterisi yapılacak, çay ikramında bulunulacak.

kakava5

Saraçlar Caddesi’nde Edirne Belediyesi Bandosu Konseri ve yumurta tokuşturma ve niyet çekilişinin ardından şenlikler sona erecek.