Reklamsız Sözcü

Kanser hastalarından renkli sergi

Kanser hastalarından 'Renklerin Hayatımızdaki Yeri' sergisi
10:3428 Ekim 2016
Kanser hastalarından renkli sergi
Kanser hastalarından 'Renklerin Hayatımızdaki Yeri' sergisi

Memorial Antalya Hastanesi Kemoterapi ve Sanat Merkezi'nde tedavi gören hastalar “Renklerin Hayatımızdaki Yeri” sergisi açtı.

sergi2

Memorial Antalya Hastanesi Kemoterapi ve Sanat Merkezi'nde tedavi gören hastaların yaptıkları 40 resim ve özel çalışmalardan oluşan sergi Deepo Outlet Center’da açıldı. Sanatseverler ile buluşan “Renklerin Hayatımızdaki Yeri” sergisine, Memorial Antalya Onkoloji Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, Memorial Antalya Hastanesi Direktörü Yrd. Doç. Dr. Ömer Özozan, Resim Öğretmenleri Aysun Erdoğan, Cengiz Erdoğan ile tedavi olan ve tedavileri devam eden hastalar katıldı.

sergi3

“İYİLEŞME SÜRECİNE KATKI SAĞLIYOR”

İHA’da yer alan habere göre; Resmin kanser hastalarına iyileşme sürecinde katkı sağladığını ifade eden Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, “Kanser hastalarının özellikle tedavi süreçlerinde herhangi bir hobi ile meşgul olmaları, hem ruh hem de beden sağlığı açısından çok önemlidir. Resim gibi bir sanat ile tanışan ve bunu bir hobi haline getiren hastalarımız üzerinde de bunun çok önemli etkilerinin olduğunu görüyoruz. İyileşme sürecine çok önemli katkılar sağlıyor, yaşam kaliteleri ve mutluluk düzeyleri artıyor. Bazı ilaçların yan etkileri nedeniyle yaşadıkları sorunlardan daha az etkileniyorlar” dedi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp