Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Karşınızda Kammeroper İstanbul Ensemble
Karşınızda Kammeroper İstanbul Ensemble
Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde sanat şöleni yaşanacak
Kültür Sanat 21 Ekim 2016 - 11:00

Kammeroper İstanbul Ensemble, 23 Ekim’de Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde dinleyicisiyle buluşacak.

“Türkiye'deki opera sanatına destek ve farklı bir renk getirmek amacıyla alternatif bir topluluk düşüncesi ile oluşturulan Kammeroper İstanbul Ensemble peratik konser ve temsilleri hedef alan, operayı minimalize eden onun konser versiyon halidir. Yurt içinde olduğu kadar yurt dışı konserleri de amaçlayan topluluk, İstanbul Opera ve Balesi eski Genel Sanat Yönetmeni, bariton Sedat Öztoprak’ın solistliğinde ve genel sanat yönetmenliğinde 2016 yılında planlanmış, genel koordinatörlüğünü ise İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eski müdürü keman sanatçısı Murat Gürol üstlenmiştir. Bu proje; klavye, iki keman, viyola, viyolonsel, flüt ve klarnetten oluşmakta olup büyük orkestranın verdiği tını zenginliğini ve armonik yapıyı koruyarak onu bir oda topluluğu düzeyinde dinleyiciye aktarmayı amaçlıyor. Klavyeyi ve orkestra şefliğini Paolo Villa'nın üstlendiği, aranjmanları Aria Torkanbouri'nin yaptığı grup, ihtiyaç halinde sayısını artırabilecek, farklı tınıları da bünyesinde hissetmek amacıyla Türk müziği enstrümanları da kullanabilecektir.

Daimi solistliğini ünlü bariton Uluslararası Hans Gabor Belvedere Viyana Şan Yarışması Türkiye Komite ve Jüri Başkanı Sedat Öztoprak’ın üstlendiği projede, romantik repertuvarın öne çıkmış yapıtları programın ana kısmını oluşturacak olup yanı sıra yerli yapıtlara da yer verilecek, yurt dışı turnelerinde ise yerel solistlerin katılımıyla farklı programları seyirciyle buluşturacaktır. Topluluk, bu ilk konserlerinde aryalardan canzonelere ve napolitenlere uzanan renkli bir programla 23 Ekim Pazar 17.00'de seyirciyle buluşacak. Bilet Fiyatları 35TL'dir. Biletler, Biletix ve Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi (LGOSM) gişelerinden temin edilebilir.

Son güncelleme: 12:01 - 21.10.2016