Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Karşıyaka’da ayın ilk konuğu Yaşar Aksoy
Karşıyaka’da ayın ilk konuğu Yaşar Aksoy
Karşıyaka Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Ayın Konuğu etkinliklerinde yeni dönem 21 Eylül’de başlıyor.
Kültür Sanat 19 Eylül 2016 - 12:10

Sezonun ilk söyleşisinde Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Ergün Aybars ve Gazeteci-Yazar Yaşar Aksoy, Karşıyakalılar ile buluşacak.
Karşıyaka Belediyesi'nin Ayın Konuğu etkinlikleri, Karşıyaka Belediyesi Nikah Sarayı'nda 21 Eylül 2016 Çarşamba günü saat 19.00'da başlayacak. Sezonun ilk söyleşisinde Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Ergün Aybars ve Gazeteci-Yazar Yaşar Aksoy, Karşıyakalılar ile buluşacak. Etkinliğin konusu “Dünü ve bugünüyle 9 Eylül, İzmir ve Türkiye” olacak. “Sen İzmir dersin iki hece…” temalı söyleşiyi Şair Haluk Işık yönetecek. Prof. Dr. Ergün Aybars'ın konuyla ilgili son araştırmaları ve Yaşar Aksoy'un ilk kez paylaşacağı bilgi ve belgeler, etkinliğe farklı bir boyut kazandıracak.

Hazirana kadar sürecek

Türkiye'nin alanında uzman ve tanınmış isimlerini vatandaşlarla buluşturmak amacıyla düzenlenen Ayın Konuğu söyleşilerine daha önce Prof Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Emre Kongar, eski bakanlardan CHP Milletvekili Erdoğan Toprak ve Murat Karayalçın konuk olmuştu. Büyük ilgi gören etkinlikler, her ay konuk edilecek önemli isimlerle, önümüzdeki haziran ayına kadar sürdürülecek.

Kent kültürüne hizmet

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Taşıdığı tarihsel ve toplumsal değerlerle, İzmir Türkiye Cumhuriyeti'nin simgesi, Karşıyaka da bu simgenin fark yaratan temsilcisidir. Kültür ve sanat etkinliklerimizle, farkındalık oluşturarak, bilgi ve belge üreterek, kent kültürüne hizmet ediyoruz. Ayın Konuğu etkinlikleri bu amaçla başlatılmıştır ve kısa sürede diğer yerel yönetimlere örnek olduğumuz ve esin verdiğimiz için mutluyuz. Hayatın her alanından, dallarında uzman kişileri konuk edecek, yıl boyunca Karşıyaka'nın bu açıdan da kalitesini göstereceğiz” dedi.

İHA