Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kars’ta Kafkas dansları rüzgarı
Kars’ta Kafkas dansları rüzgarı
Kars'ta bu yıl ilki düzenlenen, 'Kafkasya Halk Kültürü Kongresi' kapsamında düzenlenen Gürcistan halk oyunları gösterisi büyük beğeni topladı. İran'ın Tebriz kentinden gelen, ünlü sanatçıların yer aldığı 'Dalga Grubu'nun konseri de halkı coşturdu.
Kültür Sanat 12 Ekim 2017 - 15:25

‘Kafkasya Halk Kültürü Kongresi’ kapsamında düzenlenen Gürcistan halk oyunları gösterisi Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

İran’ın başarılı müzik gruplarından biri olan ‘Dalga’nın gözetmeni Cengiz Mehdipur yönetimindeki yaklaşık 1,5 saat süren ‘İran Mozikleri’ konseri izleyicilerden alkış aldı.

kars3
1990 yılında Mehdipur’un yönetimi altında faaliyetlerini başlatan ‘Dalga Müzik Grubu’, 1990’lı yıllarda İran’ın farklı bölgelerinde verdiği konserler aracılığıyla en başarılı müzik gruplarından biri olmayı başardı. İsfahan, Kiş, Hemedan, Kirman, Tahran ve Tebriz gibi şehirlerin yanı sıra bu grup, Türkiye, kanada, Fransa, Almanya, Hollanda, İsveç, Japonya, Çin, Azerbaycan ve İspanya´da da sahneye çıktı.

kars4
Kars’taki ‘Dalga’ konseri Cengiz Mehdipur´un saz dinletisiyle sona erdi.

Program sonunda Gürcistan Halk Oyunları sahneye çıktı. Gürcistan´ın profesyonel ekibinin hareketli ve renkli dansları beğenildi.

(DHA)