Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kaz sürüsüne çarpan uçak…
Kaz sürüsüne çarpan uçak…
Uçak kalkıştan kısa bir sonra kaz sürüsüne çarpar ve motorlarını kaybeder. Pilot ve yardımcısı uçağı nehre indirmeyi planlar ve başarır. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 9 Eylül 2016 - 10:54

İzleyenlerin nefesini kesecek Biyografi türündeki ‘Sully’ filminde, Chesley B. Sullenberger, yani Sully US Airways’de çalışmakta olan tecrübeli bir pilottur. 2009’da New York’tan Charlotte’a yapılan bir uçuş sıradan bir şekilde başlamıştır, ancak kalkıştan çok kısa bir süre sonra uçak bir kaz sürüsüne çarpar ve motorlarını kaybeder. En yakın havaalanına dönecek kadar zaman yoktur, bu nedenle Sully ve yardımcısı Jeffrey Skiles uçağı Hudson Nehri’ne indirmeyi planlar ve bunu başarır. 155 yolcu ve mürettebatın hepsi kurtulmuştur. Sully’nin bu kahramanlığı kamuoyu tarafından takdir edilse de, yetkililer tarafından açılan soruşturma yüzünden işini ve itibarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya gelecektir. Filmin başrol oyuncuları Tom Hanks ve Aaron Eckhart. Yönetmen koltuğunda ise Clint Eastwood oturuyor.

Sully'nin bu kahramanlığı kamuoyu tarafından takdir edilse de, yetkililer tarafından açılan soruşturma yüzünden işini ve itibarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya gelecektir.

KARDEŞİNİN İHANETİYLE CEZAYA MAHKUM EDİLEN ADAM

Macera seven izleyiciler için bu hafta ‘Ben-Hur’ filmini tavsiye edebiliriz. Timur Bekmambetov’un yönettiği ABD yapımı olan filmin başrol oyuncusu Jack Huston. Konusu ise şöyle: Judah Ben-Hur soylu bir Yahudi ailesinden gelmektedir. Roma kökenli üvey kardeşi Messala ile çok yakın olan Ben-Hur’un hayatı, Romalılar’ın Kudüs’ü işgaliyle alt üst olur. Önemli bir Roma subayı olmuş olan Messala’nın ihanetiyle kürek cezasına mahkum edilen Ben-Hur, yıllar sonra Roma’ya intikam için gelecek, ancak bu yolculuk onu farklı bir insana dönüştürecektir.

oma kökenli üvey kardeşi Messala ile çok yakın olan Ben-Hur'un hayatı, Romalılar'ın Kudüs'ü işgaliyle alt üst olur.

ZIT KARAKTERDEKİ İKİLİNİN ZORLU VE EĞLENCELİ MACERASI

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Toz Ol’. Filmin oyuncu kadrosunda Jackie Chan, Jhonny Knoxville, Bingbing Fan, Eric Tsang ve Eve Torres var. Konusu ise şöyle: Hong Kong’lu dedektif Bennie Chan, zamanında ortağını öldürmüş olan Victor Wong’u uzun yıllardır adeta saplantılı bir biçimde yakalamanın yollarını aramaktadır. Günün birinde Chan’in yeğeni Bai Shu, Wong mafyasıyla başını derde sokunca ona yardım edebilecek tek kişiyi, çok önemli bir cinayetin tek tanığı olan Amerikalı kumarbaz Connor Watts’ı bulur. Birbirinden tamamen zıt karakterdeki bu ikili, Moğolistan’dan Çin’e, Makau’ya ve Hong Kong’a uzanan zorlu ve eğlenceli bir maceraya atılırlar.

Hong Kong'lu dedektif Bennie Chan, zamanında ortağını öldürmüş olan Victor Wong'u uzun yıllardır adeta saplantılı bir biçimde yakalamanın yollarını aramaktadır.

ÇOCUKLUK AŞKIYLA ZORLA EVLENDİRİLEN ADAM…

‘El Değmemiş Aşk’ filminin yönetmen koltuğunda Umut Kırca oturuyor. Başrollerinde Emre Karayel ve Ceren Moray var. Romantik komedi türündeki filmin konusu ise şöyle: Tam bir Fenerbahçe aşığı olan, ancak olgunlaşma yolunda hiçbir belirti göstermeyen Zafer, hiç niyeti olmamasına rağmen babasının ısrarı sonucunda, kendisine aşık çocukluk arkadaşı Feryal ile evlenmek zorunda kalmıştır. Ancak Zafer’in gönlü Duygu’dadır. Zafer, evliliğini kısa sürede bitirene dek Feryal’e elini sürmemeye kararlıdır. Bütün bunlardan habersiz Feryal, Zafer’e yakınlaşabilmek, onun gerçekten kendisini sevmesini sağlayabilmek için aklına gelen bütün taktikleri uygulamaya başlayacaktır.

am bir Fenerbahçe aşığı olan, ancak olgunlaşma yolunda hiçbir belirti göstermeyen Zafer, hiç niyeti olmamasına rağmen babasının ısrarı sonucunda, kendisine aşık çocukluk arkadaşı Feryal ile evlenmek zorunda kalmıştır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 10:55 - 09.09.2016