Keith Emerson’un ölüm nedeni belli oldu

Keith Emerson’un ölüm nedeni belli oldu

Geçtiğimiz cuma günü Santa Monica'daki evinde ölü bulunan progresif rock müziğin 'baba'sı Keith Emerson'un (71) ölüm nedeni belli oldu.
Kültür Sanat 14 Mart 2016 - 09:14
Kültür Sanat Ekibi

Progresif rock müziğin dünyadaki en önemli gruplarından biri olan Emerson, Lake & Palmer’ın kurucusu olan Keith Emerson (71) geçtiğimiz cuma sabahı, Los Angeles Santa Monica’daki evinde sevgilisi Mari Kawaguchi (52) tarafından ölü bulundu. Başından vurulmuş şekilde bulunan Emerson’un yanında ise kendisini korumak için satın aldığı silahı vardı.

Kawaguchi, The Daily Mail’e yaptığı açıklamada ünlü müzisyenin kolundaki sakatlık yüzünden uzun zamandır depresyonda olduğunu açıklayarak şu ayrıntılara yer verdi:

“Keith perşembe akşamı kendisini iyi hissetmiyordu. Bronşiti vardı. Uzun zamandır sağ el ve koluyla ilgili problemler yaşıyordu. Yıllar önce sahnede yaşadığı bir kaza yüzünden sağ kolundaki bir siniri aldırmak zorunda kalmıştı. Bu yüzden sağ elinin parmaklarını efektif kullanamıyordu. Ağrıları son zamanlarda daha da arttı. Japonya’da vereceği konserler yaklaşıyordu ve ne olur ne olmaz diye arkasını kollaması için konsere bir klavyeci daha ayarlanmıştı. Bu durum onu çok endişelendiriyordu. Çok hassas bir insandı. Geçen sene hayranlarının kendisi hakkında yaptıkları “artık müziği bırakmalı” şeklindeki yorumları onu çok üzmüştü. Mükemmeliyetçi bir yapısı vardı ve Japonya’daki konserinden sonra müziği tamamen bırakmayı düşünüyordu.”

Kültür Sanat Ekibi