Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kendi ‘Eyfel Kulesi’ni kendi yaptı
Kendi ‘Eyfel Kulesi’ni kendi yaptı
Kosovalı girişimci Lipjan'a kendi Eyfel Kulesi' ni kendisi yaptı
Kültür Sanat 4 Mayıs 2016 - 11:37

Kosova’da yaşayan Blerim Besimi isimli işletmeci demir profillerden yaptıkları 32 metre yüksekliğindeki Eyfel Kulesi’ni dünyaya tanıtıyor

 

eyfel

Restoran sahibi Bekim Besimi’nin oğlu Blerim Besimi demir profillerden yaptıkları 32 metre yüksekliğindeki Eyfel Kulesi’nin yapımının üç ay sürdüğünü, gerçeğinin aynısı olmamakla birlikte kulenin kent için önemini belirterek ” Kente Paris hissi kazandırmak istedik. Kentte yaşayan birçok insan Fransa’yı görmek istiyor. Ancak bunun için parasal güçleri yok. Biz de bu kuleyi yaparak onların hayallerini gerçekleştirmesine olanak sağladık” diye konuştu.

DHA’da yer alan habere göre; Yeni kuleyi ziyaret eden kent sakinlerinden Bedri Olluri’de gerçek Eyfel Kulesi’ni ziyaret edip etmeyeceği sorusuna, “Hayır, hayır. Gerçek Eyfel kulesini ziyaret etme gereksinimi duymuyorum. Buradaki kule yeteri kadar güzel. Belki de gerçeğinden daha da iyi” diyerek yanıt verdi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü ziyaretçilere açılan kuleye çıkarak Lipjan kentini seyrederek restoranda yemek keyfini çıkarmak mümkün.

Son güncelleme: 11:49 - 04.05.2016