Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kılıçdaroğlu: Yazarlık Okulu’nun adı ‘Atilla İlhan’ olacak
Kılıçdaroğlu: Yazarlık Okulu’nun adı ‘Atilla İlhan’ olacak
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de düzenlenen Bilim, Yönetim, Kültür Platformu'nun sanat çalıştayına katıldı
Kültür Sanat 11 Ağustos 2016 - 12:11

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, alıştay öncesi ziyaret ettiği Seferihisar Belediyesi’nin Yaratıcı Yazarlık Okulu’nun adının ‘Atilla İlhan Yaratıcı Yazarlık Okulu’ olacağını açıkladı.

chp

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anafartalar Zaferi’nin 101. yıl dönümü nedeniyle gittiği Çanakkale’den dün akşam karayoluyla İzmir’in seferehisar İlçesi’ne geldi. CHP lideri bu sabah Akkum Mevkii’ndeki Yaratıcı Yazarlık Okulu’nu ziyaret etti. Parti yöneticileri, milletvekili ve yazarlarla, okulu gezen Kemal Kılıçdaroğlu, çıkışta açıklama yaptı. Buraya ‘Atilla İlhan Yaratıcı Yazarlık Okulu’ adı verileceğini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“CHP; ilklerin partisidir. CHP olarak burada bir yazarlık evi açtık. Atilla İlhan adını alacak. Bu açıdan da son derece önemli. Yaratıcı yazarlar, buraya gelip oturup, konuşup, tanışıp, tartışıp yazacaklar. Yazacakları sadece bizi değil, gelecek kuşakları da aydınlatacak. Onlar bu ülkenin geleceğinin güvencesidir. Demokrasinin güvencesidir. Bize özgüven veren insanlardır. Onlara her zaman şükran borçluyuz”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.