Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kilo ile başı dertte olanlara
Kilo ile başı dertte olanlara
Yeni sezonda prömiyerini 22 Ekim Cumartesi akşamı Beşiktaş’ta Ezop Sahne’de gerçekleşecek “Yolculuğum” adlı oyun, kilolarıyla başı dertte olanlara dokunacak sımsıcak bir hikaye sunuyor.
Kültür Sanat 19 Ekim 2016 - 15:29

166 kilodan 88 kiloya inen tiyatrocu Ethel Mulinas'ın geçirdiği tüp mide ameliyatı sonrası yoğun bakımda yazdığı hikayesini Murat İpek oyunlaştırmış ve yönetmen koltuğunda Çiçek Dilligil var. Tiyatrocu Ethel Mulinas'ın izleyecek herkese ilham verecek türden ve son derece içtenlikle kaleme aldığı kendi hikayesi.  Ethel Mulinas şimdilerde 81 kiloya inmiş ve kilo vermeyi sürdürüyor. Mulinas aslında oyunu bir kadının kendini yeniden sevme yolculuğu olarak tarif ediyor.
Oyun 22 Ekim'de Ezop Sahne'de gerçekleşecek yeni sezon prömiyerinin hemen arkasından 26 Ekim'de İzmir Karşı Sanat Merkezi'nde sahnelenecek. Tiyatro Spot'un, “kilo problemi yaşayan birçok insanın hayatına dokunacak bir oyun” olarak da tanımladığı “Yolculuğum”, izleyiciye bir kadının güldüren, müzikleriyle keyiflendiren, duygusuyla hüzünlendiren hikayesini aktarıyor. Oyunun dekoru Apo Kaya'nın, ışık tasarımı Ayşe Sedef Ayter'in, kostüm tasarımı ise Hazal Bağcı'nın imzasını taşıyor. Oyunun müzikleri ise Bora Öztoprak'a ait.