Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Klibin başrol oyuncuları sokak kedileri oldu
Klibin başrol oyuncuları sokak kedileri oldu
Derya Sahil Eroğlu " Ağla İstanbul" isimli ilk albümünün lansman tanıtım fotoğrafları sosyal sorumluluk projesi kapsamında sokak hayvanlarına mamaya dönüştü
Kültür Sanat 5 Ekim 2016 - 13:32

Eroğlu’nun 4 Ekim Dünya Hayvanları koruma gününde yayınlanan ilk albümün kibinde başrollerde sokak kedileri yer aldı.

2

Genç kuşağa Türk sanat müziğini sevdirmek konusunda iddialı olan Derya Sahil Eroğlu uzun yıllardır yeraldığı sahnelere bu kez kendi imzasını taşıyan albümüyle çıkmaya hazırlanıyor. Gençlerin sanat müziği dinlememesinde bu müziği icra edenlerin sorumluluğu olduğunun altını çizen genç sanatçı şarkılarını bu inançla hazırladı, bu sorumlulukla, klasik Türk müziğini modern ezgilerle birleştirdi ve herkesin, özellikle de genç kuşağın kendinden izler bulabileceği bir albüm ortaya çıktı.

Derya Sahil Eroğlu albümünü “aile albümü” olarak tanımlıyor. Albümde yer alan 9 şarkıdan ;Hiç Eser Kalmadı, Gözlerime Yağmur Yürür, Sabır Taşı’nın besteleri Derya Sahil Eroğlu’nun Balıkesir Türk Müziği korosunun kurucu şefi olan babası Sıtkı Sahil’e ait.

3

EROĞLU’NDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

3 Ekim tarihinde yapılan lansman ile müzik severlere albümünü sunan Derya Sahil Eroğlu, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününü de unutmadı. Genç sanatçı sokakta yaşayan binlerce canın da karnını doyurmak için bir projeye imza attı. Derya Sahil Eroğlu’nun albüm tanıtım fotoğrafları için ‘Doyuran Kareler’ sosyal sorumluluk projesi ile ortak bir çalışma yürütüldü. Proje kapsamında Kastamonu ve Sakarya’daki barınaklara mama bağışı yapıldı. Bunun karşılığında fotoğraflar, projeyi yürüten gönüllü fotoğrafçılar tarafından çekildi. Böylece, her bir fotoğraf karesi barınaktaki hayvanların karnını doyurmuş oldu. Eroğlu, bu tür çalışmaların herkese örnek olmasını istedi ve kış aylarının yaklaştığı şu günlerde sokakta yaşayan hayvanların asla unutulmaması gerektiğinin altını çizdi.