Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Komşuluk ilişkilerinin dünü ve bugünü tartışılacak
Komşuluk ilişkilerinin dünü ve bugünü tartışılacak
Pera Müzesi, 15. İstanbul Bienali’nin 'iyi bir komşu' sergisi kapsamında yetişkinlere yönelik atölyeler düzenliyor. Program dahilinde katılımcılar, dünden bugüne komşuluk ilişkilerini tartışıyor, sınırları kaldıran üretimlere imza atıyor.
Kültür Sanat 22 Eylül 2017 - 13:40

Pera Müzesi'nin yetişkinlere yönelik eğitim programı, 15. İstanbul Bienali'nin ‘iyi bir komşu’ temasından esinlenerek ev, komşu ve sınır kavramları üzerine düşünme, farkındalık kazanma ve kendi sanat eserlerini yaratma imkânı sunuyor.

‘Sınırlarınızı Çizerek Kaldırın!’ atölyesi, komşuların birbirlerine çizdikleri sınırlar üzerine düşünmeye ve bunu çizgi ile ifade etmeye yöneltiyor. Müzik eşliğinde, tüm bedenin kullanılması ile ortaya çıkan çizimler, sınırları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Atölye, 29 Eylül Cuma ve 13 Ekim Cuma günleri 19:30 – 21.30 saatleri arasında gerçekleşiyor.

GEÇMİŞ VE GELECEK ARASINDA KÜLTÜREL BAĞ

Sanatçı Gözde İlkin'in eserlerinden ilhamla hazırlanan ‘Yuvarlak Kilimler’ atölyesinde katılımcılar, geçmiş ile gelecek arasında kültürel bir bağ kurarak kendi modern kilimlerini tasarlıyor. Kumaşlardaki desenlerin, hafızayı ve şimdiyi, hayali olanı ve gerçeği birbirine bağlayan yapılar olarak ele alındığı atölye, 22 Eylül Cuma, 6 Ekim Cuma ve 27 Ekim Cuma günleri 19:30 – 21:30 saatleri arasında gerçekleşiyor.

60 yaş üzeri katılımcılara yönelik ‘Komşunuzu Çizin’ atölyesi, eski ve yeni komşuluk ilişkilerini ele alan sohbet ile başlıyor. Sohbetin ardından katılımcıların birbirlerinin yüzlerini asetat tuval üzerine çizdikleri atölye, Perşembe ve Cuma günleri 14:00- 15:30 saatleri arasında gerçekleşiyor.