Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Konser ve tiyatro etkinlikleri iptal edildi
Konser ve tiyatro etkinlikleri iptal edildi
Ankara’da meydana gelen patlama için İstanbul’da düzenlenecek kültür ve sanat etkinlikleri iptal edildi.
Kültür Sanat 18 Şubat 2016 - 15:24

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı, Ankara'da 28 kişinin öldüğü, 61 kişinin de yaralandığı terör saldırısı nedeniyle tüm konser ve tiyatro oyunlarını iptal etti. Kararla ilgili Kültür Daire Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı.

Kültür Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada “Ankara'da yaşanan hain saldırı sonucundaki üzücü kayıplarımız sebebiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı'na bağlı kültür merkezlerinde gerçekleşecek olan konser ve yetişkin tiyatro programları 22 Şubat 2016 tarihine kadar iptal edilmiştir. Programlar ileri bir tarihe ertelenmiştir” denildi.

Uygur Tiyatrosu da bugün ve yarın CRR'de sahnelenecek olan Marko Paşa Müzikali'ni erteledi. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: Süheyl&Behzat Uygur Tiyatrosu'nun 18 ve 19 Şubat 2016 tarihlerinde, 25. Yıl Kutlaması kapsamında Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda sahnelenecek olan Marko Paşa Müzikali, Ankara'daki melun terör olaylarından dolayı ertelenmiştir. Ankara'da kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm ülkemize başsağlığı dileriz.”

Son güncelleme: 15:33 - 18.02.2016