Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kötü duvar yazılarına ‘Neşet Ertaş’lı çözüm
Kötü duvar yazılarına ‘Neşet Ertaş’lı çözüm
Efeler Belediyesi, kötü görünen karmaşık duvar yazılarına ilginç bir çözüm geliştirdi
Kültür Sanat 3 Ekim 2016 - 11:47

Efeler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçenin çeşitli noktalarında kötü görüntüler oluşturan duvar yazıları temizlenip boyanarak yeni bir hizmet daha başlatıldı.

yazi2

Aydın’ın Efeler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince tespiti gerçekleştirilen okul duvarları ve çeşitli binaların duvarları ile trafo gibi alanlarda görüntü kirliliğine neden olan duvar boyamaları ve yazıları, gerçekleştirilen çalışmalar ile temizlenerek ünlü isimlerin unutulmaz sözlerine yer verildi.

Daha temiz bir Efeler için çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini belirten Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, ”Duvarlara yazılan çeşitli yazıların silinmesi için bir proje kapsamında çalışmalar başlattık. Efeler ilçesi sınırları içerisinde vatandaşa ya da kamuya ait alanlardaki bahçe, ev, garaj, okul binalarının bahçelerinin dış duvarları gibi yerlerin duvarlarını boyayarak temiz ve güzel bir görünüme kavuşturuyoruz. Belediyemizin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimizin bu çalışmasıyla, hem görüntü kirliliğini ortadan kaldırmayı hem de görsel güzelliği artırmayı hedeflerken diğer yandan da boyanan bu duvarlar üzerine ünlü şahsiyetlerin sözlerinin yazılması projesini hayata geçirdik” dedi.

yazi3

İHA’da yer alan habere göre Özakcan, “Vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında duvar yazıları geliyor. Sorumsuz kişilerce sprey boyalar ile yazılan yazılar görüntü kirliliği oluşturuyor. Duvara yazılan kötü, karışık, küfürlü yazılar bizim örf ve adetlerimize de uygun olmadığı gibi bazı tarihi yerlerinde dokusunu bozmaktadır. Boyadığımız bu kötü yazıların yerine uygun olan yerlere ünlü şahsiyetlerin sözlerini yazarak, ölümsüzleşen bu sözleri bir kez daha hatırlıyor, öğreniyoruz. Belediye olarak görüntü kirliliği yaratan kötü duvar yazıları için biz gerekli tedbirleri alıyoruz ancak vatandaşlarımızın da bu konuda daha duyarlı olmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler