Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kötü Kedi Şerafettin iyi gidiyor
Kötü Kedi Şerafettin iyi gidiyor
2016'nın altıncı vizyon haftasına ait gişe verileri açıklandı. Hangi yapımlar gişede kazandı?
Kültür Sanat 9 Şubat 2016 - 13:59

13 yaş ve üzerine hitap eden ve elinizi yüzünüzü tırmalayan animasyon filmi ‘Kötü Kedi Şerafettin, ilk haftasonu gişe verilerine göre 121 bin 723 kişiyi sinema salonlarına toplamayı başardı.

 

Antrakt Gişe yılın altıncı vizyon haftasına ait gişe verilerini açıkladı. Gişede 22 Ocak’ta vizyona giren ‘Dedemin Fişi’ filmi 3,115,164.00 TL hasılat miktarıyla birinci sıraya yerleşti. Televizyon ekranlarının sevilen programı Güldür Güldür ekibini biraraya getiren Dedemin Fişi filminin hikayesi Yılmaz Erdoğan’a, yönetmenliği ise Meltem Bozoflu’ya ait.

Foto: Beyazperde

İFTARLIK GAZOZ İKİNCİ SIRADA

‘Dedemin Fişi’ filmini 29 Ocak’ta vizyona giren Cem Yılmaz’ın başrol oynadığı ‘İftarlık Gazoz’ filmi takip etti. Yüksel Aksu yönetmenliğinde çekilen film, 2,113,619.33 TL hasılat yaptı. Gişe raporlarında 3. sırayı Murat Boz ve Burak Özçivit’in başrol oynadığı ‘Kardeşim Benim’ alırken, onu ‘Kötü Kedi Şerafettin’ filmi takip etti.

Foto: Beyazperde

KÖTÜ KEDİ ŞERAFETTİN’İN GİŞE SINAVI

Sinema yazarı Uğur Vardan’ın ifadesiyle Ağzı bozuk, kimseye eyvallahı olmayan, hafif anarşist, taş kalpli, hayattaki en büyük zevki ‘rakı-balık’ olan ‘Kötü Kedi Şerafettin…’ ilk gişe sınavını verdi.

Film, vizyona girdiği ilk 3 günde 100 bin barajını aştı. +13 yaş kitlesine hitap eden bir animasyon filmi 121.723 kişi tarafından izlenerek 1.621.100.00 TL gişe hasılatı elde etti.