Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kristal Kale Uluslararası Film Festivali başlıyor
Kristal Kale Uluslararası Film Festivali başlıyor
24-30 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılacak olan 1. Alanya Kristal Kale Uluslararası Film Festivali İstanbul Sinema Geliştirme ve Tanıtma Derneği (SİNEGED)’in öncülüğünde organize ediliyor
Kültür Sanat 22 Haziran 2016 - 11:11

Bu yılki konseptini “Dostluk Kazansın” olarak belirleyen 1. Alanya “Kristal Kale” Uluslararası Film Festivali'nde; Almanya, Bulgaristan, Hollanda, Danimarka, Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakistan, Azerbaycan ve Türkiye'den dostluk ve dayanışma duygusunu konu alan sinema filmleri gösterilecek ve sinemanın değerli isimleri festival süresince Alanya'da bulunacak.

fest

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün destekleri ve Alanya Belediyesi, ALTAV, ALTİD VE ALTSO gibi kurumların katkılarıyla gerçekleşecek İFF Alanya'ya davet edilen çok sayıda yabancı sanatçı ve yapımcılar Türkiye'nin turizm incisi Alanya'nın muhteşem doğası içerisinde ülkeler ve uluslar için kardeşlik ve barış mesajlarını tüm dünyaya yayacaklar. Festivalin sunuculuğunu Ukrayna'nın “Hürrem Sultan”ı olarak bilinen ünlü sanatçı Olga Sumskaya ve ünlü oyuncu Hakan Türkşen yapacak.

Ana programda; Almanya'dan yönetmenliğini Edward Berger'in yaptığı “Jack” (2014) ve Franz Müller'in “Happy Hour” (2015) Bulgaristan'dan “The Judgement ( Stefan Kundarev-2016) , “Snow” (Ventislav Vasilev-2015) Belarus'tan “The Count of Oranges (Vlada Senkova -2016) Rusya'dan “Seagulls” (Ella Manzhayeva -2016), Kazakistan'dan “Love Swing “ (Thoktar Karsakbayev-2011) , Homeland ( Slambek Tauekel-2011), Azerbaycan'dan “Down The River” (Asif Rustamov -2014) ve “Nabat (Elçin Musaoğlu -2014) gibi filmler var.

Film gösterim programında Türkiye'den Atalay Taşdiken imzalı Arama Motoru, yapımcılığını Nur Türkşen'in üstlendiği, Biray Dalkıran'ın yönettiği Meleklerin Mucizesi ve Japon – Türk ortak yapımı Mitsutoshi Tanaka'nın yönettiği Ertuğrul 1890 filmleri yer alıyor.