Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kültür Varlığı niteliği taşıyan binalarda inceleme başlatıldı
Kültür Varlığı niteliği taşıyan binalarda inceleme başlatıldı
Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü'nce korunması gerekli kültür varlığı niteliği taşıyan yapılar üzerince inceleme başlatıldı
Kültür Sanat 29 Haziran 2016 - 12:14

Kurulu Müdürlüğü’nce korunması gerekli kültür varlığı niteliği taşıdığı gerekçesiyle daha önce tescili yapılan 76 taşınmazdan 35'inde mal sahiplerinin itirazı üzerine Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü uzmanlarınca yeniden inceleme başlatıldı.

kultur-varligi-korma

Paylaşılan bilgiye göre, bir süre önce Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nün 7 kişiden oluşan uzman heyet tarafından ilçe merkezinde bulunan ve daha önce fotoğraflanıp tespitleri yapılan korunması gerekli kültür varlığı niteliği taşıdığı gerekçesiyle 76 taşınmazın tescilleri yapılmıştı.

İHA’da yer alan habere göre; 35 bina sahibinin tescil kararına itiraz etmesinin ardından itirazları değerlendirmek amacıyla Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nce gönderilen iki uzmandan oluşan heyet tarafından tescilli binalarda yeniden inceleme başlatıldı.

Etiketler