Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Küresel sömürünün anatomisi: Narkoz
Küresel sömürünün anatomisi: Narkoz
Prof. Dr. Mete Gündoğan yeni kitabı Narkoz’da küreselleşen dünyada imparatorluklarını daha da genişleten bankerlerin hikâyelerini açığa çıkarıyor.
Kültür Sanat 27 Eylül 2017 - 11:25

Destek Yayınları etiketiyle kitabevi raflarındaki yerini alan kitapta hem bankerlerin ipliği pazara çıkıyor hem de dünya çapında pazarlıkların sürdüğü bir oyunda ülkemizin durumu tüm gerçekliğiyle ortaya konuyor.

Kitabın arka kapağında Nathan Rothschild’ın “Kimin kral olduğu umurumda bile değil. Çünkü para arzını kim kontrol ediyorsa, imparatorluk da onundur”, David Rockefeller’ın “Bu güç benim elimde olduktan sonra kanunları kimin yaptığı hiç fark etmez” ve George Soros’un “Ben sistemin zaaflarından hareketle para kazanıyorum” cümleleri yer alıyor.

ELİTLER VE DEVLETLER ARASINDAKİ OYUN

Kitap, yaklaşık yüz elli yıldır finans elitler ile devletler arasında oynanan bir oyunun ve bunun farkına varamayan narkozlanmış beyinlerin hikâyesini ele alıyor.  Son yarım asırdır, dünyadaki oyunun kazananı olan bankerlere, küresel finans elitlerine mercek tutan eser, Türkiye’yle ilgili tartışmaları da içinde barındırıyor.

narkoz