Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kurtlar Vadisi Darbe’ye izin yok
Kurtlar Vadisi Darbe’ye izin yok
Patent Enstitüsü: Necati Şaşmaz'ın 'Kurtlar Vadisi Darbe' başvurusu reddedildi
Kültür Sanat 18 Ağustos 2016 - 13:10

Ünlü oyuncu Necati Şaşmaz’ın sahibi olduğu Pana Film’in, “Yoğun talep üzerine çekmeye karar verdik” dediği film projesi reddedildi.

necati-sasmaz1

Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Necati Şaşmaz’ın sahibi olduğu Pana Film’in ‘Kurtlar Vadisi Darbe’ filmiyle ilgili yaptığı patent başvurusunun reddedildiğini açıkladı. Öte yandan Patent Enstitüsü, Pana Film’in patent başvurusunu 15 Temmuz’daki darbe girişiminden önce, 24 Mayıs 2016’da yaptığını doğruladı.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, “Kurtlar Vadisi Darbe” filmi için Türk Patent Enstitüsü'ne yaptığı başvuru reddedildi. Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, projeyle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“15 Temmuz'da yaşadığımız darbe girişiminden sonra ‘15 Temmuz' ve benzeri başvurular da yapıldı. Biliyorsunuz Türkiye'de OHAL var. O nedenle şirket kuruluşları dışında hiçbir başvuruyu değerlendirmeye almıyoruz. Online ortamda yapılan patent başvurularının kurumumuz tarafından değerlendirilme ve itiraz için askı süreçleri var. ‘Kurtlar Vadisi Darbe'nin başvurusunu askıya dahi çıkmadan reddettik”

Son güncelleme: 13:26 - 18.08.2016

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.