Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Lara Fabian önce ağaç dikti, sonra sesiyle büyüledi
Lara Fabian önce ağaç dikti, sonra sesiyle büyüledi
Dünyaca ünlü sanatçı Lara Fabian, EXPO 2016 Antalya kongre merkezinde muhteşem bir konser gerçekleştirdi
Kültür Sanat 25 Ağustos 2016 - 12:01

“Je'taime” şarkısıyla gönüllerde taht kuran Fabian, güçlü sesi ve seslendirdiği şarkılarla unutulmaz bir gece yaşattı. Konser öncesi EXPO 2016 Antalya sergi alanına 190 yaşında bir zeytin ağacı diken Fabian, 15 Temmuz darbe girişimi ve yaşanan terör olaylarına değinerek, “Dünyada olanları değiştiremeyiz ama nasıl bir dünya görmek istiyorsak bunun için değişimin kendisi olabiliriz. Bu duygular ışığında buraya Türkiye'ye gelmek benim için çok önemliydi” dedi.

lara-fabian1

Dünyaca ünlü sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapan EXPO 2016 Antalya, Lara Fabian'ı ağırladı. Fabian, EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi'ndeki konseri öncesinde EXPO Tepesi'ne Bursa'dan transplantasyon yöntemiyle alana getirilen 190 yaşında zeytin ağacı dikti. Ünlü sanatçı habercilere elinde kürekle poz verdi. Ağaçların insanlığı temsil ettiğini düşündüğü söyleyen Fabian, Sicilya Kökenli olduğu için Akdeniz kültürünün bir parçası olan zeytin ağaçlarının da favorisi olduğunu belirtti. Zeytin ağacının bolluk bereket anlamı taşıdığını da söyleyen Fabian, “Bu günlerde de bu bolluğa çok ihtiyacımız var” diye konuştu.

lara-fabian4

Türkiye'nin ilk EXPO'sunun bir parçası olduğu için de mutlu olduğunu ifade eden Lara Fabian, bu mutluluğunu “Yalnızca müziğimle değil, burada uzun süre kalıcı olacak bir ağaçla da buraya imzamı attım” cümlesiyle dile getirdi.

“TÜRKİYE'YE GELMEK BENİM İÇİN ÖNEMLİYDİ”

EXPO 2016 Antalya'da vereceği konser öncesinde sosyal medyada yaptığı “Girişi ücretsiz bu konser, bu güzel ulusun yaralı ruhunu iyileştirmek için küçük bir katkı' paylaşımında bulunan Fabian, bu paylaşımıyla ilgili olaraksa şunları söyledi;

lara-fabian2

“Ben insanlarla bağlı olmayı seven bir kadınım ve bu insanların nerede olduğu önemli değil. Ne duyduğumuz, ne olduğumuz, neyi yargıladığımız önemli değil. Şimdi burada Türkiye'de olmam da işte tüm bu düşüncelerimin sonucu. Dünyada olanları değiştiremeyiz ama nasıl bir dünya görmek istiyorsak bunun için değişimin kendisi olabiliriz. Bu duygular ışığında buraya Türkiye'ye gelmek benim için çok önemliydi.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.