Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Leon Russell yaşamını yitirdi
Leon Russell yaşamını yitirdi
Amerikalı müzisyen Leon Russell yaşama gözlerini yumdu
Kültür Sanat 14 Kasım 2016 - 13:54

Geçirdiği kalp rahatsızlığı dolayısıyla bir süredir tedavi gören Leon Russell, 74 yaşında aramızdan ayrıldı.

Rock müziğinin efsaneleşen isimlerinden Leon Russell, dört ay önce kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmeye başlamış, çalışmalarına ara vermek zorunda kalmıştı. Son olarak 10 Temmuz günü sevenleriyle buluşan ünlü müzisyen, hayranlarını bu kez derinden üzdü. Müzik kariyerine genç yaşlarda başlayarak usta isimlerle çalışan ünlü müzisyeni eşi Jan Bridges, Leon Russell’in uykusunda öldüğünü derin bir üzüntüyle açıkladı.

leon1

LEON RUSSELL KİMDİR?

1942 yılında Oklahoma’da dünyaya gelen Leon Russell, efsane rock grubu The Beatles’ın unutulmayan sanatçılarıyla çalışmış, sayısız albüme imza atmıştır. Leon Russell ayrıca kendi plak şirketini kurarak dünya çapında konserler vermiştir. Müzik kariyerine stüdyo piyanisti olarak başlayan Russell’in en çok sevilen şarkıları ise ‘Tight Rope’ ve ‘Lady Blue’ olmuştur. Sanat yaşamı boyunca 35 albüme imza atan Russell’a büyük ün kazandıran “A Song For You” adlı şarkısı, Neil Diamond, Ray Charles, the Carpenters, the Temptations, Aretha Franklin ve Willie Nelson tarafından da yorumlanmıştı.

Foto: The Denver Post

Son güncelleme: 15:03 - 14.11.2016